Ankara’da ofis tanımı değişiyor

“İş ve yaşam merkezi” kurgusuyla çalışma hayatını sosyal yaşamla birleştiren Regnum Sky Tower’ın lansmanı yapıldı

Ankara’da ofis tanımı değişiyor

"İş ve yaşam merkezi" kurgusuyla çalışma hayatını sosyal yaşamla birleştiren Regnum Sky Tower, Ankara'da ofis tanımını değiştirecek. Uzaltaş ve Öztürk Holding işbirliğinde kurulan OP Grup'un Canpa ile hayata geçirdiği Regnum Sky Tower'ın lansmanı yapıldı. JW Marriott Hotel'de düzenlenen lansmana çok sayıda basın mensubunun yanı sıra Ankara iş dünyasının öne çıkan isimleri katıldı. Ankara'nın silüetini değiştiren dikey yapılarıyla, kentin en prestijli adresi haline gelen Mevlana Bulvarı'nda hayata geçirilen projenin hem mimari, hem de kurgu anlamında farklı olacağını bildiren Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, Regnum Sky Tower ile Başkent iş dünyasında yeni bir döneme girileceğini kaydetti.

İş dünyasının içinden isimler olarak ofis ve iş merkezlerinde yaşanan sıkıntıları çok iyi bildiklerini belirten Pala, söz konusu sorunları çözerek işadamlarını sıkıntılardan kurtaracak bir proje hayata geçirmek için kolları sıvadıklarını ifade etti. Pala böylece Regnum Sky Tower'ın şekillendiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Hayata geçireceğimiz projenin hem işverenlere, hem de çalışanlara hitap eden detayları olmalıydı. İstedik ki herkes ofise severek gelsin, akşam evlerine de mutlu gitsin. Hayallerimiz ışığında, uzun çalışmalar sonucu Regnum Sky Tower'ı şekillendirdik. Regnum Sky Tower, klasik iş merkezlerinden öte bir proje. İş dünyasının yaşadığı sıkıntıları yakından bildiğimiz için, stresten arındıran, iş performansını arttırdığı gibi yaşamdan da koparmayan bir proje hayata geçirmeyi hedefledik."

Özel buluşmaların da merkezi olacak projenin bölge için kalite lezzet mekanlarının adresi olacağını ifade eden Pala, bölgenin yeni buluşma noktası olacak Regnum Sky Tower'da çalışanların hafta sonları zaman geçirmek için bile projeye gelmek için can atacaklarını vurguladı.

İş dünyasının gözü Regnum Sky Tower'da olacak
Canpa Şirketler Grubu'nun Yönetim kurulu Üyesi Murat Özcan ise, "Mutlu Ofis" mottosuyla yola çıkan Regnum Sky Tower'ın kısa sürede iş dünyasının en dikkati çeken projeleri arasında yer aldığını vurguladı. Bir asra yakın süredir en güvenilir bilgilerin, en iyi fikirlerin kaynağı olan, dünyanın en köklü dergilerinden Harvard Business Review tarafından mart ayında Ankara'da düzenlenecek etkinlikte de "Mutlu Ofis" konseptinin ele alınacağını bildiren Özcan, "İş dünyasının dikkatle izleyeceği bu etkinliğe Regnum Sky Tower olarak ev sahipliği yapmamız istendi, severek kabul ettik. Regnum Sky Tower bir yandan mimarisiyle Başkent'in simge yapısı olmaya aday olurken, konseptiyle de Türkiye'de yeni nesil ofis anlayışına öncülük ediyor" dedi.

Şirketlerin başarısının yüzde 70 oranında çalışan mutluluğuna bağlı olduğunu, Regnum Sky Tower'ın da bu başarı hedefine katkı sağlayacağının altını çizen Özcan, "Ofisin sıkıcı bir yer olduğu anlayışını reddediyoruz. Regnum Sky Tower'da ofisi, eğlenceli, yaratıcı, ilham verici bir yaşam merkezi haline getiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Regnum Sky Tower
Mimari projesi MSA Mimarlık'a ait Regnum Sky Tower'ın tüm iç tasarımları ve teknik detay çizimlerini serbest el tekniği ile Neşet Güne gerçekleştirdi. 50-1000 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 161 ofis ve 9 ticaret alanından oluşuyor. 45 bin 200 metrekare alan üzerinde yükselen 156 metre yüksekliğindeki, 36 katlı Regnum Sky Tower, tamamlandığında Ankara'nın en yüksek ofis kulesi olacak.

Regnum Sky Tower, 2 bin 500 metrekare büyüklüğündeki anti stress bahçesi, fitness center,kapalı yüzme havuzu, happy hour lounge, VIP business lounge, sky view terası, restaurantlar, toplantı salonları ve eğlence odaları gibi hizmetlerle iş yaşamına renk ve eğlence katacak. Ofis kulesi, 472 kapalı, 95 açık ve 129 misafir ve mağaza için olmak üzere toplam 696 araç kapasiteli otoparka sahip olacak. Brüt 4 metre, bazı ofislerde ise 7,4 metre olan tavan yüksekliği de Regnum Sky Tower'ın dikkat çeken özellikler arasında yer alacak. Regnum Sky Tower'da anahtar teslimleri Mayıs 2016'da yapılacak.