Ankara Golfkent'te satış sürüyor

TURYAP tarafından geliştirilen Ankara Golfkent projesinde planları hazırlanmış 632 konutluk 3 arsa ve 28 bin metrekarelik 2 ticari alan satışa çıkarıldı.

Ankara Golfkent'te satış sürüyor

TURYAP tarafından Ankara'da geliştirilen gayrimenkul geliştirme ve yatırım projede Golfkent'te satışlar sürüyor. Projede planları hazırlanmış 632 konutlu 3 arsa ve 28 bin metrekarelik 2 ticari alan satışa çıkarıldı. Konut arsalarının toplam bedeli 65.316.000 TL, ticari arsaların toplam bedeli ise 19.238.000 TL olarak belirlendi.

TURYAP Golfkent projesi
TURYAP imzasıyla Ankara-Eskişehir Yolu'nda 1 milyon 260 metrekarelik arsa üzerinde inşa edilen Golfkent'in 103 bin metrekarelik arsanın satışı geçtiğimiz günlerde tamamlandı. İmarı tamamlanan ve ruhsatı alınan projenin yapımına çok yakında başlanması ve 18 ay içinde tamamlanması planlanıyor. 4 etaptan oluşan projenin fazları Golfken'te bağlı ama kendi içinde ayrı bir kent halinde inşa edilecek

Golfkent projesinin gelişimi
Emlak pazarlama ve aracılık sektöründe 30 yıldır faaliyet gösteren TURYAP'ın Ankara Golfkent projesine son derece olumsuz koşullarda başladığını açıklayan TURYAP Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, projenin değerlendirilmesi adına standarlara uygu golf sahası fikrinin gündeme geldiğini söyledi. Sarıbay, ortaklık yöntemiyle projeyi geliştirmeye karar verdiklerini ve 2011 yılında ortak şirket ile birlikte Ballıkuyumcu projesine girdiklerini belirterek:

"O andan itibaren hızlıca çalışmalara başladık. Şu anda birinci etaptaki evlerin çoğu satılmış durumda ve inşaatı tamamlanmak üzere. Satışta olan son 57 daire var. Yüzme havuzu, tenis kortu, basket sahası, göletler ve golf sahası da kısmen bitirildi. 60 dönüm üzerinde alan yeşil ve ağaçlı. Haziran ayında Golfkent’te hayatın başlamasını planlıyoruz." dedi.

TURYAP İnşaat şirketi değil, geliştirici
Tüm arsaların satılmasının ardında projede yönetimi üstleneceklerini ve projenin bütünlüğünü korumaya çalışacaklarını belirten Sarıbay, TURYAP'ı inşaat şirketi değil, geliştirici olarak tanımladı. Sarıbay:

"Emlak pazarlama şirketi olma sürecindeki birikimimizi geliştiricilikle taçlandırıyoruz. Marka yaratmanın gücüne inanıyoruz. Proje tamamlandığında burada yaşayanlara Ankara Golfkent’te oturuyorum demenin hazzını yaşatacağız’’  dedi.