Ankara krizlerden etkilenmiyor

Ankara konut piyasasının, yaşanan krizlere ve negatif etkilere rağmen işlem hacmini her geçen yıl daha da yukarıya çıkardığını söyleyen Gayrimenkul Uzmanı Köksal Ünal: "Ankara, İstanbul olma yolunda ilerliyor..." dedi.

Ankara krizlerden etkilenmiyor

Başkent konut piyasası, tüm ülkeyi saran negatif etkilere karşın gücünü korumayı sürdürüyor. Uzmanlar, Ankara'nın yeni projelerle daha da güçlendiğini vurgulayarak, yeni bir İstanbul olma yolunda önemli adımlar attığına dikkat çekiyro. 

Ankara, yeni İstanbul olacak
Ankara konut sektörünün kentsel gelişim dinamiklerine ilişkin görüşlerini paylaşan Gayrimenkul Uzmanı Köksal Ünal, son 6 senedir yaşanan kriz, seçim ve piyasalardaki negatif etkiye karşın Ankara'da konut satışının her geçen sene daha yüksek düzeye sıçradığını söyledi. Konut satışlarındaki artışın yıllık bazda yüzde 5-6'nın altına inmediğine de işaret eden Ünal:

Ankara krizlerden etkilenmiyor

"Bu gerçek, TÜİK verilerinden de görülebilir. Bence Ankara yeniden inşa ediliyor. Dikmen, Yenimahalle, Keçiören, GOP, Mamak gibi yerlerde inanılmaz bir kentsel dönüşüm var. Ümitköy, Çayyolu, Bağlıca, Yaşamkent, Bilkent, Beytepe, İncek Bulvarı, Batıkent Çakırlar gibi yerlere de baktığınızda aslında şehri bir anlamda yeniliyoruz" ifadelerini kullandı.

Ünal, Ankara'nın hızlı kentsel dönüşüm ve inşaat kalitesindeki yüksek düzey ile birlikte Türkiye'nin yeni İstanbul'u olma yolunda ilerlediğinin ve her bölgenin kendi içinde bir merkez oluşturduğunun da altını çizerek:

"Artık bütün ilçelerde özel okullar, etütler, sağlık kuruluşları her yerde var. Devletin bürokrasisine bakın, Bakanlıklar Eskişehir Yolu’na doğru Kızılay’ı yavaş yavaş boşaltarak geliyorlar.  Ankara, İstanbul olma yolunda ilerliyor"dedi.