Ankara’nın en yükseği olacak

Ankara’nın en yüksek konut kulesi olacak One Tower’ı hayata geçiren İTO Yatırım’ın ortaklarından Özkan Özçelik, projenin kentsel dönüşümden çok ‘değişim’e hitap eden bir proje olduğunu söyledi

Ankara’nın en yükseği olacak

27 Haziran 2014 / Posta Gazetesi

İTO Yatırım tarafından Ankara Oran’da hayata geçirilen One Tower projesi, dünyaca ünlü mimar Murat Tabanlıoğlu imzası taşıyor. Mimarisiyle dikkat çeken ve tamamlandığında Ankara’nın en yüksek konut kule ve AVM projesi olacak 185 metre yüksekliğindeki One Tower’da toplam 306 residence daire bulunuyor.

Projeyi hayata geçiren İTO Yatırım’ın ortaklarından Özkan Özçelik, One Tower’ın kentsel “dönüşüm”den çok “değişim”e hitap eden bir proje olduğunun altını çizerek, tüm projelerini modern şehirleşme adına gerçekleştirdiklerine vurgu yaptı. Başkent’in en eski yerleşim bölgelerinde bulunan 40-50 yıllık binaların artık yaşamsal ihtiyaçları karşılamadığını kaydeden Özçelik, “Tarihi dokusu olmayan eski yapılar önümüzdeki 5-7 yıl içinde mutlaka yıkılıp yerlerine yenileri yapılacak. Bu kaçınılmaz son. Eski binalar otopark, çocuk oyun alanı gibi yaşam alanları düşünülmeden o günkü şartlara göre inşa edilmiş. Elbette eski binaların içleri yapılabilir, iç detaylarda tadilatlar gerçekleştirilebilir ancak, o binada yaşayanların ihtiyaçları karşılanmadığı sürece eninde sonunda yenilenecektir” dedi. Ankara’nın en özel yaşam bölgelerinden Oran’da da değişim içine girmesi gereken yapılar olduğunu vurgulayan Özçelik, 48 katlı “Başkent’in zirvesi” One Tower projesinin sadece Oran için değil Ankara, hatta Türkiye için de çok özel bir proje olduğunun altını çizdi.