Ankara - Pendik hızlı treni ne zaman açılacak?

Ankara - İstanbul hızlı tren hattında test sürüşleri Mart ayı başından itibaren devam ediyor. Ankara - Pendik hızlı tren açılışı ise 30 Mart seçimlerinden sonraya kaldı

Ankara - Pendik hızlı treni ne zaman açılacak?

17 Mart 2014 / Emlakwebtv
Ankara ile İstanbul arasındaki yolculuk süresini 3 saate düşürecek Ankara İstanbul hızlı tren hattında çalışmalar son sürat devam ediyor. Test treninin Ankara'dan Pendik'e kadar saatte 180 km hızla başarıyla geldiği proje tamamlandığında 250 km hıza çıkacak. Ankara'dan İstanbul'a test amaçlı seferlerin yapıldığı projede açılış tarihi olarak ise Nisan ya da Mayıs 2014 hedefleniyor.

30 Mart seçimlerinden önce açılmayacak olan Ankara Pendik hızlı tren hattı toplam 523 kilometre uzunluğuna sahip. Projenin 276 kilometrelik Ankara-Eskişehir etabı 2009 yılında hizmete açılmıştı. Eskişehir İstanbul arasındaki 247 kilometrelik kısım ise seçim sonrası faaliyete geçecek.

Ankara Pendik hızlı tren bilet fiyatları
İki şehir arasındaki mesafeyi 7 saatten 3 saate düşürecek Ankara İstanbul hızlı tren projesinde bilet fiyatları ise belirlendi. Buna göre fiyatlar, 70 ila 80 TL arasında olacak.