Ankara Samsun hızlı tren son durum

Ankara Samsun hızlı tren projesinde son durum ne? Öğrenmek için tıklayın.

Ankara Samsun hızlı tren son durum

Ankara Samsun hızlı tren son durum bilgilerini Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç verdi. Bakan Kılıç, Ankara-Samsun hızlı tren projesinin yatırım programına alındığını açıkladı.

Kağıthane'deki Yahya Kemal Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen Samsun Dernekleri Federasyonu 10. Yıl Kutlama ile Samsun Şöleni'ne katılan Kılıç, Doğu Karadeniz'e 10 milyar lirayı aşkın yatırım yapacaklarını ve bu yatırımların içindeki en önemli payı Samsun'un alacağını ifade etti.

Samsun'un birçok farklı projede ve yatırımda kendine yakışır şekilde farklı noktalarda ilerleyeceğini belirten Bakan Kılıç, "Ankara-Samsun hızlı tren projesini de programa aldık. En kısa sürede Ankara ile Samsun'u bağlayacağız. Bütün bu Türkiye'nin gücüne, Samsun'un gücüne yakışan yatırımların en önemli unsuru 2002 yılında yapılan genel seçimlerde görev başına gelen AK Parti iktidarları ve kurucu genel başkanı, şu anki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Sloganımız 'Durmak yok, yola devam', bu şekilde devam edecek" diye konuştu.