Ankara Ticaret Odası'nda Gökçekli döneme doğru

Ankara Ticaret Odası'nda yönetim kurulu üyeleri ve başkan Salih Bezci'nin istifasıyla birlikte başlayan seçim sürecinde takvim netleşti. Seçimler 3 Aralık Cumartesi günü yapılacak

Ankara Ticaret Odası'nda Gökçekli döneme doğru

Ankara Ticaret Odası'nda 11 yönetim kurulu üyesi ve ardından da başkan Salih Bezci'nin istifasıyla başlayan seçim sürecinde takvim netleşti. Yeni yönetim kurulunun 3 Aralık Cumartesi günü yapılacak seçimlerle belirlenmesi kararı alındı. Başkan Salih Bezci ve yönetim kurulu üyelerinin istifasının ardından AAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek de adaylığını açıklamıştı. 

ATO'da seçim takvimi belirlendi: Kesin sonuçlar 8 Aralık'ta açıklanacak
ATO’da Avukat Abdulhalim Eke başkanlığında oluşturulan geçici yönetim, yönetim kurulu başkan ve üyelikleriyle boş bulunan meslek komiteleri ve meclis üyelikleri seçimlerine ilişkin takvimin belirlenmesi ve sürecin başlaması için Çankaya İlçe Seçim Kurulu’na başvuruda bulundu. Başvuruyu inceleyip değerlendiren Çankaya İlçe Seçim Kurulu da Ankara Ticaret Odası’nda 6, 16, 35 ve 48 numaralı meslek komiteler ve meclis üyelikleri ile yönetim kurulu başkanı ile eksik olan asıl ve yedek üyelerin seçimi için takvimi belirledi.

ATO'da yeni yönetim kuruluna doğru
Seçim takvimine göre ilk olarak 6 nolu Telekomünikasyon, 16 nolu Ekmek ve Unlu Mamüller ve 48 nolu Hazır Yemek Hizmetleri-Kantin İşletmeciliği Meslek Komitelerinin boş bulunan komite üyelikleri ile 35 nolu İkamet Amaçlı İnşaat Mühendisliği Meslek Komitesi’nin 1 asil, 5 yedek meclis üyeliği için seçim yapılacak.  Söz konusu komitelerin seçme seçilme listelerinin ilan edilmesi, ilçe seçim kurulu başkanlığına itirazların yapılması, değerlendirilmesi ve karara bağlanması, listelerin kesinleşmesi ve kesin listelerin ilanının ardından 28 Kasım Pazartesi günü yargı gözetiminde komite ve meclis üyelerinin seçimi yapılacak.  Komite ve meclis üyeliklerinin kesin sonuçları 2 Aralık Cuma günü ilan edilecek.

Boş bulunan meclis üyeliğinin tamamlanmasının ardından 3 Aralık 2016 Cumartesi günü oda yönetim kurulu başkanı ile eksik olan asıl ve yedek üyelerinin seçimi gerçekleştirilecek. Oda meclis üyelerinin oy kullanacağı bu seçim sabah 09.00’da başlayacak 14.00’da sona erecek. Geçici sonuçlarının 5 Aralık Pazartesi günü ilan edileceği seçimlerin kesin sonucu 8 Aralık Perşembe günü belirlenecek.