Ankara'da kent havuzları için 15 milyonluk ihale

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentin değişik yerlerine inşa edilecek 70 adet havuzun ihalesini geçen hafta yaptı. İhalenin yaklaşık maliyeti 15 milyon TL düzeyinde

Ankara'da kent havuzları için 15 milyonluk ihale

Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçen hafta içerisinde gerçekleştirdiği ilgi çekici havuz ihalesiyle kentin değişik yerlerine inşa edilecek 70 adet havuz için ilk adımı attı. Tavus kuşu ve balık gibi figürlerle süslenecek havuzlar için 15 milyon TL bütçe ayrıldı

Ankara'ya süslü havuz harcaması
Geçen hafta içiresinde gerçekleştirilen "2016 yılı soyut heykel, vazo, hayvan heykeli, oturma grubu ve havuz alımı işi" ihalesi kapsamında Ankara'nın değişik yerlerine 70 adet havuz yapılacak. Farklı tarz ve şekillerde inşa edilmesi gündeme gelen havuzların yüksekliği 875 cm'ye kadar çıkabilecek. Hayvan figürleriyle süslenecek olan havuzlarda 30 adet ördek, 10 adet balık, 2 tavuz kuşu, 20 deniz atı, 12 salyangoz, 12 kaplumbağa, bir Ankara kedisi ve bir Ankara keçisi heykeli yaptırılacak. Bu heykellerden tavuz kuşlarının 210 santimetre uzunluğunda, deniz atlarının ise 150 kilo ağırlığında olacağı açıklandı.

15 milyon TL'lik maliyet
Hürriyet Gazetesi'nde yer alan Hacer Boyacıoğlu imzalı habere göre, söz konusu ihale kapsamında 1.122 adet de dev vazo alımı ve soyut heykel alımı yapılacak. İhale şartnamesine göre soyut heykel figürleri ihale kazanan firma tarafından inşa edilirken, 18 modelde inşa edilecek soyut heykellerin toplamı da 1.297 adet olacak. 

Firmalara 150 günlük ürün temin süresi tanınan ihalede, 2 sene garanti şartı getirilecek. İhalenin yaklaşık maliyeti ise 15 milyon TL'yi bulacak.