Ankara'da lüks konut projeleri kentin kuzeyine kayıyor

Ankara'da özellikle son dönemde lüks konut projeleri kentin kuzey kesimine doğru genişlemeye başladı. Uzmanlar bu hareketliliğin, kent merkezlerindeki gelişim alanlarının tükenmesinden kaynaklandığına dikkat çekiyor

Ankara'da lüks konut projeleri kentin kuzeyine kayıyor

Ankara'da lüks konut projeleri, özellikle son dönemde kentin kuzey kesimlerine yayılmaya başladı. Kuzey aksındaki yoğunlaşmanın merkezi lokasyonlardaki gelişim akslarının tükenmesiyle ilişkili olduğunu dile getiren uzmanlar, gelişime açık bölgelere yönelik eğilimin çok yakın dönemde güçleneceğine dikkat çekiyor.

Kent merkezlerinde gelişim alanı kalmadı

Keçiören, Demetevler, Batıkent, Çankaya, Ümitköy ve Etimesgut gibi bölgelerde gelişim alanlarının tükenmesi ile birlikte kentin kuzeyindeki büyük konut projelerini içine alacak alanlarda ciddi değer artışları yaşandığını söyleyen İntegra Yapı İNşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Uslu, bu merkezlerin başında Ovacık'ın geldiğine dikkat çekti. Uslu Ovacık'ın kent merkezlerine yakınlığı ve gelişime açık niteliğiyle önemli bir potansiyel içerdiğini vurgulayarak: "Kuzey hinterlandında kalan ve bir kısmı Anadolu Bulvarı, diğer yanı ise İstanbul Otobanı ile çevrelenen Ovacık, kısa sürede cazibe merkezi oldu..." ifadelerini kullandı.  

Kent merkezleri eski tip apartmanlarla doldu

Ankara’nın ana artellerine en yakın noktada bulunan ve modern kentleşme için gerekli fiziki ortama sahip Ovacık, Başkent’teki modern proje konutları kuzeye çekiyorKentin merkezi akslarının sosyal donatı alanlarına sahip olmayan eski tip apartman tipi konutlardan oluştuğunu ancak konut sektöründe, modern konut projelerine yönelik ilginin her geçen gün yükseldiğine de vurgu yapan Uslu: "Ankara’nın ana artellerine en yakın noktada bulunan ve modern kentleşme için gerekli fiziki ortama sahip Ovacık, Başkent’teki modern proje konutları kuzeye çekiyor" ifadelerini kullandı.

Northland Projesi

Kentin kuzey bölgelerinde Özgaziantep güvencesiyle hayata geçirilen 313 konutluk Norhland projesinin 3+1, 4+1 ve 5+1 tipindeki gölevlerinden oluştuğunu söyleyen Uslu: "kentin kargaşasından uzaklaşmak ancak, ana noktalara da çok uzak kalmamak isteyenler tarafından şimdiden büyük talep görmeye başladı. Çünkü kentin yeni sıfır noktası Çukurambar’a 17 kilometre uzaklıkta bulunan ve ışıksız trafik nedeniyle 15 dakikada ulaşılabilen, Kızılay’a 18 kilometre uzakta yer alan ve sadece 20 dakikadaki Northland, buna karşın gürültüsüz, tertemiz ve huzur içinde yaşam sunuyor. Ovacık, Northland projesi sayesinde Başkent’in yeni gelişim aksı olan kuzeye ilerlemesini sürdürecek." şeklinde konuştu. 

Firma Bilgisi: özgaziantep
Proje Bilgisi: northland