Ankara'da neler oluyor?

Ankara durulmayan sulara bir de konut projeleri eklendi. Hızlı tren hattı, otoyol projesi derken, Ankara'da gelişmeler hız kesmiyor

Ankara'da neler oluyor?

Ankara'da neler oluyor? sorusuna cevap vermeden önce bölgesel bir inceleme yapalım. Türkiye'nin başkenti olan Ankara; Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Aksaray, Konya ve Eskişehir ile komşudur. 

1923 yılında başkent ilan edildikten sonra şehirleşmeye başlayan Ankara'da nüfus da hızla gelişti. Günümüzde  5.150.072 nüfusa sahip olan Ankara konutları da hız kesmeden artmaya devam ediyor.

Ankara'da neler oluyor?
1.Hızlı Tren Projesi

Ankara'da neler oluyor?


Ankara ile İstanbul arasındaki mesafeyi 1.5 saate indirecek olan Ankara-İstanbul YHT, saatte 350-400 km hıza kadar ulaşacak. YHT hattının toplam uzunluğunun 500 kilometre olup, hatta ilişkin projenin 5 milyar doları bulması bekleniyor. 

 

2.Mahall Ankara

Ankara'da neler oluyor?


2+1, 3+1 ve 4+1 konut tiplerinin yer aldığı Mahall Ankara, Türkerler İnşaat tarafından hyayata geçiriliyor. Mahall Ankara teslimlerinin 2016 yılında yapılması planlanıyor. Mahall Ankara'da 246 adet rezidans daire dışında ofisler de bulunuyor.

 

3.Vadikent Ankara

Ankara'da neler oluyor?


2015 yılsonunda teslim edilmesi planlanan Vadikent Ankara Keçiören'de yükseliyor. 3+1 ve 2+1 daire tiplerinin yer aldığı Vadikent Ankara daire büyüklükleri 135 metrekareden başlıyor. Vadikent Ankara fiyatları 360 bin TL'den başlangıç gösteriyor.

 

4.Marina Ankara

Ankara'da neler oluyor?


Marina Ankara 120 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor. Marina Ankara’da toplam 2 bin 158 adet daire bulunuyor.İlk etabında 3 bloğun bulunduğu Marina Ankara ikisi 39, biri ise 44 kattan meydana geliyor. 

 

5.Goccina Residence

Ankara'da neler oluyor?


Roket İnşaat projesi olan Goccina Residence Ankara Çankaya’da yer alıyor. Goccina Residence havaalınına 52 metrekare, Adliye Sarayı'na 20 kilometre, Çankaya Üniversitesi'ne 7.2 kilometre, Gordion AVM'ye 7.4 kilometre uzaklıkta konumlandırılıyor.

 

6.Otoyol Projesi

Ankara'da neler oluyor?


Yap-İşlet-Devret yöntemiyle hayata geçirilecek projede hali hazırda ihale süreci devam ediyor. 1.4 milyar dolarlık yatırım bedeline sahip proje tamamlandığında 330 kilometre uzunlukta olacak.