Ankaralı inşaatçılar: ‘Sektöre bahar geliyor’

Seçim öncesi yaşanan ekonomik dalgalanmadan en çok etkilenen sektörlerden inşaat sektörünün Ankaralı temsilcileri, şimdiden olumlu dönüşler alındığını kaydetti

Ankaralı inşaatçılar: ‘Sektöre bahar geliyor’

4 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

İnşaatın Ankaralı temsilcileri yerel seçimlerin sonuçlanmasının ardından sektörün olumlu bir seyre girdiğini söyledi. Tamamlandığında Ankara'nın en yüksek kule konut ve AVM projesi olacak Leed gold sertifikası adayı One Tower'ı hayata geçiren İTO Yatırım'ın ortaklarından Özkan Özçelik, piyasalardaki belirsizliğin yaklaşık 6 aydan beri inşaat sektörünü olumsuz yönde etkilediğini kaydetti. Başkent’te Uptown İncek'i inşa eden LEMA Grup ortaklarından Emre Katırcı ise, her seçimin Türkiye’nin demokratik gelişimi ve kalkınması için önemli bir adım olduğunu söyleyerek, “Bu seçimde de Türkiye ciddi yol kat etti. Bundan sonraki süreçte projelerimiz daha hızlı yol alacak. Konut almak isteyenler güncel fiyat avantajlarını çok iyi değerlendirmeli" dedi.

Elit Royal Residence projesini hayata geçiren Elit Yapı'nın Yönetim Kurulu Üyesi Mert Yıldızhan da seçimlerin sonuçlanmasının ardından görülen olumlu etkiden oldukça memnun olduklarını ifade etti. Besa Kule İş Merkezi'ni inşa eden Besa Grup'un Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, seçim öncesi piyasalarda görülen dalgalanmanın nihayet durulmaya başladığına dikkat çekerken, Paladyum Beytepe'yi inşa ederek Ankara'ya ilk çevreci konut kulesini kazandıran Uzaltaş AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala da istikrardan memnun olduğunu kaydetti.