Ankara’nın en yükseğini işadamları tercih etti

Elmar Yapı tarafından Ankara’da hayata geçirilen Elmar Towers projesi, Ankaralı iş adamlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Ankara’nın en yükseğini işadamları tercih etti

Elmar Yapı tarafından Ankara’da hayata geçirilen Elmar Towers projesi, Ankaralı iş adamlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Lansmanda 3 bin ön talep toplanan projenin yüzde 40’ı 10 gün içinde satıldı. Müşterilerin yüzde 99’unu 30-50 yaş arası işadamları oluşturdu.

Yatırımcı odaklı bir proje olarak satışa çıkan projenin yeni hedefi ise 25-35 yaş arası beyaz yakalı çalışanlar olarak belirlendi. Elmar Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Siyami Öztürk, başkentlerde 30 yıla dayanan amortisman süresini 10 yıla indirmeyi planlayan projenin pazarlama formülünün işadamları tarafından kabul gördüğünü söyledi. Siyami Öztürk, bundan sonraki hedeflerinin ise bin lira taksitle yatırım planlayan çalışan kesim olduğunu açıkladı.

650 milyon liralık yatırımla inşa edilen Elmar Towers, toplam 803 konuttan oluşuyor. 177 metrelik yüksekliğiyle Ankara’nın en yüksek projesi olma özelliğini taşıyan Elmar Towers’ta 753 adet 1+1 tipi konut bulunuyor. 1+1 tipi konutların büyük kısmı brüt 45 metrekare konutlardan oluşuyor. Projede kuleler arasındaki yatak blokta ise, SPA, yüzme havuzu, fitness gibi sosyal tesis alanları bulunuyor. Elmar Towers projesinde ayrıca 30 bin metrekarelik ticari bir alan da yer alıyor.