Ankara'nın konut tercihi: 4+1

Bekaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, Ankara'nın konut tipi tercihinin 4+1'den yana olduğunu söyledi

Ankara'nın konut tercihi: 4+1

Türkiye konut sektörünün en hareketli piyasalarından biri olan Ankara'da yatırımcılar geniş daireleri tercih ediyor. BEKAŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, yeni evli olan ya da tek çocuklu ailelerin bile geniş daireleri tercih ettiğini söyledi. 

Ankaralıların tercihi geniş daireler
Arka arkaya inşa edilen markalı konut projeleriyle İstanbul piyasası ile yarışır hale gelen Ankara'da yatırımcıların tercihinin geniş dairelerden yana olduğunu belirten BEKAŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Karahasanoğlu, alıcıların bazı özelliklerden yıllar geçse de vazgeçemediğini belirtti.

Geniş dairelerin modası geçmedi
Modern şehirleşme kurgusunun konut algısını dönüşüme uğrattığını buna karşın, yürüttükleri araştırmada yüzde 46'Lık geniş bir kesimin 4+1 tipi konutları tercih ettiğini söylediğini vurgulayan Karahasanoğlu:

Ankara'nın konut tercihi: 4+1

"Yüzde 37 de 3+1 tipte konutu seçti. Araştırmaya katılan Ankaralılar’ın yüzde 11’i 2+1, yüzde 6’sı ise 1+1 konut istediğini belirtti. Bu rakamlar bize, geniş konut modasının asla geçmeyeceğini bir kez daha gösterdi" ifadelerini kullandı.

BEKAŞ İnşaat yeni projeler için hazır
Karahasanoğlu, yeni projelerinde Başkent'in bu beklentilerini de hayata geçireceklerini ve yeni konut projelerini de bu anlayışa uygun biçimde kurgulayacaklarını belirterek:

"Son yıllarda hayata geçirilen konut projelerinin küçük ölçeklerde ya da istenen büyüklüklerde inşa edilmediğini tespit ettik. Çok yakında Ankara’nın en gözde bölgelerinden Çiğdem ve Yenimahalle’de başlayacağımız 2 büyük konut projemizi de Başkentli’nin bu talebine uygun olarak projelendiriyoruz..." ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Bekaş Inşaat