Ankara'nın yeni otogarı Mamak'a inşa edilecek

Ankara şehirler arası otogarı şehir dışına taşınıyor. Yeni otogar için Mamak çöplüğünün yanındaki 100 bin metrekarelik alan seçildi

Ankara'nın yeni otogarı Mamak'a inşa edilecek

Ankara'nın yeni şehirler arası otobüs terminalinin şehir dışına çıkarılması için ilk adım atıldı. Yeni otogar NATO Yolu ile Çevre Yolu'nun kesiştiği noktada yükselecek. Arazi eski Mamak Çöplüğü'nün yanı başında bulunan 100 bin metrekarelik alana inşa edilecek. Yeni otogarın 2 sene içerisinde tamamlanması planlanıyor. 

Melih Gökçek açıkladı
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, yeni Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi-AŞTİ ile beraber yeni güzergahı belirlediklerini söyleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 5 cep terminalinin de yakın zamanda hizmet vermeye başlayacağını belirtti.

Ankara'nın yeni otogarı Mamak'a inşa edilecek

Ankara'nın yeni cep terminalleri nerede inşa edilecek?
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yeni terminallerin, Eskişehir Yolu, Konya Yolu, Samsun Yolu, Anadolu Bulvarı-İstanbul Çevre Yolu kesişimi ile Sincan-Ayaş Yolu kesişiminde hayata geçirileceğini belirtti. 

Mamak çöplüğünün yanındaki 100 bin metrekarelik arazi
Otobüs terminalinin şehrin dışına çıkarılması yönünde çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Gökçek: "NATO Yolu ve otobanın bulunduğu, eski Mamak çöplüğünün yanındaki 100 bin metrekarelik arsayı, 2 yıl içinde Ankara otobüs terminali yapılması şartıyla, bir konsorsiyuma ihale ettik." şeklinde konuştu.