Ankara'nın yükselen yıldızı: Beytepe

Ankara İnşaat sektörünün yükselen yıldızı Beytepe'nin 2018 yılına dek Başkent'in yeni merkezi olması bekleniyor

Ankara'nın yükselen yıldızı: Beytepe

Son bir kaç yıldır Ankara'nın en çok değer kazanan pazarı olarak dikkat çeken Beytepe, 40'a yakın markalı konut projesine ev sahipliği yapıyor. Uzmanlar, 2018 yılına dek Ulus, Kızılay, Gaziosmanpaşa ve Çukurambar'ın ardından Beytepe'nin, Ankara'nın yeni merkezi haline geleceği görüşünü dile getirmeye şimdiden başladı.

Beytepe'nin yıldızı parlıyor
Beytepe'nin bugüne dek 5 bine yakın lüks konut inşasına tanıklık ettiğini, çok sayıda projenin teslim hazırlığının sürdüğünü ve bazı projelerin de kaba inşaatlarının tamamlandığını söyleyen Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İç Mimar Murat Altuntaş, 2 yıl içinde Beytepe'de yaşan nüfus oranının 20 bine yaklaşacağını vurguladı. Altuntaş, Ankara inşaat sektörünün en yoğun çalışma temposunun sürdüğü ilçenin Beytepe olduğuna da dikkat çekerek:

"Bölgede 40’a yakın projenin inşası tamamlanmış ya da tamamlanmak üzere. Yeni projeler için de hazırlıkların yapıldığını gözlemliyorum. Yalnızca konut değil, ticari alanlar da hayata geçiriliyor; konut projeleriyle beraber 80-100 arası mağaza ve dükkan da Beytepe’de yerini alıyor. Bölgedeki bu gelişim ile 2018’de kentin yeni merkezinin Beytepe olacağını söylemek mümkün." dedi.

Ankara'nın yükselen yıldızı: Beytepe

Ankara'nın yeni merkezinde özel bir proje: Parktepe Evleri
2 yıl içerisinde, Ulus’tan, Kızılay’a; oradan Gaziosmanpaşa ve son olarak Çukurambar’a geçen ‘kent merkezi’ algısının Beytepe'yi de içine alacak şekilde genişleme eğilimi göstereceği tahininnde de bulunan Altuntaş, Şahika Grup tarafından inşa edilen Parktepe Evleri projesinin de konumu itibarıyla bu canlılığın tam merkezinde yer alacağını da sözlerine ekledi. 

Firma Bilgisi: Şahika Grup
Proje Bilgisi: Parktepe Evleri