Ankara'nın yükselen yıldızı: Çankaya

Ankaralı konut yatırımcısı son dönemde Çankaya'ya yoğun ilgi göstermeye başladı. Bölgenin değeri her geçen gün yükseliyor

Ankara'nın yükselen yıldızı: Çankaya

Ankara'nın en önemli merkezlerinden biri olan Çankaya konut yatırımcısı için cazibesini her geçen gün arttırıyor. Gördüğü ilgi ile sürekli bir değer artışına sahne olan Çankaya'yı masaya yatıran ERA Gayrimenkul Başarı Ofisi Broker'i Ali Sacid Ağır, özellikle Çayyolu projelerinin yüksek prim vaat ettiğinin altını çizdi. 

Çankaya'nın yıldızı daha da parlayacak
Eskişehir-Ankara karayolu üzerinde konumlanan Çayyolu'nun yakın gelecekte önemli bir atılıma imza atacağını, bölgede bakanlık seviyesinde gelişim ivmesi yaşandığını vurguladı. Semte ulaşımın metro ile sağlandığını ve pek çok bölgeye de ring servisleri ile ulaşmının olanaklı olduğunu söyleyen Ağır:

"İmar planını tamamlamaya yaklaşmış olan Çayyolu Yaşamkent’in son kalan parselleri ise inşa halinde. Geniş sitelerin yer aldığı bölgede 1+1’den 4+1’e kadar pek çok farklı proje mevcut. Konut alanı olarak gelişen Çayyolu Yaşamkent, konut yatırımcısına ve az olması sebebiyle de ticari yatırımcıya hitap ediyor" ifadelerini kullandı. 

Çayyolu metrekare fiyatları: 3 bin-5 bin aralığında
Bölgedeki konut fiyatları hakkında da bilgi aktara Ağır, metrekare fiyatlarının 3.000-5.000 TL aralığında gerçekleştiğini belirtti. Ticari birimlerdeki fiyatların ise 5.000-8.000/metrekare düzeyinde seyrettiğini söyleyen Ağır:

"“Bölge çok geniş bir konut yelpazesine sahip. 1+1'lerin metrekare fiyatları 1.000-1.500 TL, 2+1'lerin fiyatları 1.250-1.750 TL, 3+1'lerin 1.250-1.750 TL ve 4+1’lerin fiyatları ise 1.500-4.000 TL arasında değişiyor" dedi. 

Bölgeye üniversite yatırımları geliyor
ERA Gayrimenkul Başarı Ofisi Broker'i Ağır, bölgeye yönelik üniversite yatırımlarının artmasıyla birlikte değerlenme ivmesinin artacağını da sözlerine ekledi.