Ankara'yı kurtaran proje: Otonomi

Avrupa'nın en büyük otomotiv AVM'si Otonomi, yalnızca ekonomik potansiyeliyle değil, şehir güvenliği ve düzeni açısından da önemli fırsatlar sunacak. Yatırım sayesinde, otopark işgallerinden LPG'li araçların yarattığı tehlikeye kadar çok sayıda sorun çözüm imkanına kavuşacak

Ankara'yı kurtaran proje: Otonomi

Esenboğa yolu üzerinde yapımına devam edilen OTONOMİ projesi, yalnızca ekonomik gücüyle değil, otopark için kaldırım işgallerinden LPG'li araçların şehir için yarattığı tehlikeye kadar çok sayıda problemin çözümüne de katkı sunmayı hedefliyor. İçişleri Bakanlığı'nın oto galerilerinin şehir dışına taşınmasına ilişkin genelgesinin ardından hayata geçirilen Otonomi, kent içi oto galireliren yarattığı sıkıntıya da çare olacak gibi gözüküyor. 

Bir dönüm noktası: Otonomi
Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, budan böyle kent içinde oto galeri bulundurmanın yasaklandığını ve bu hususta çok sayıda galeri sahibinin Otonomi'yi beklediğini belirterek, projenin tamamlanmasının ardından şehir içindeki faaliyetlerin son bulacağını belirtti. 

13 bin araç, Ankara trafiğinden çekilecek
Otonomi projesiyle birlikte Ankara il sınırları içinde 13 bin aracın şehir içi trafiğinden çekileceğini vurgulayan Erkoç, bu sayede trafik çilesinin de önemli oranda sonlanacağını belirtti. Erkoç, projenin Ankara'nın tüm oto galericilerinin yükünü kaldırabilecek kapasitede olduğunu ve her bütçeye uygun seçenekler sunacaklarını da belirterek:

"Kiralamalar başladı; 1.000,-TL’den başlayan fiyatlarla isteyen herkes yer kiralayabilecek. OTONOMİ’de her bütçeye göre işyeri mevcut. OTONOMİ gerek mimari yapısı, gerekse güvenlikli ortamıyla müşterilerine 1 yıl garantili araç satış imkânı sağlayacak.  OTONOMİ’ ye araç almaya gelen müşteriler 2 sefer kazanç sağlamış olacaklar..." dedi.

Otonomi projesi ve sunduğu olanaklar
Ankara Esenboğa yolu üzerinde hayata geçirilen "otomotiv yaşam merkezi" Otonomi, 375 bin metrekarelik bir alan üzerinde yükseliyor. 2. el araçların 551 showroom ve sıfır araçların da 10 oto pazarı bünyesinde faaliyet göstermesine olanak tanıyan yatırımda 13 işyerinden oluşan bir teknik servis bölümü de yer alacak.

Proje Bilgisi: Otonomi