Annelere hitap eden markalı konut projeleri!

Konut alımında ailede son kararı annenin vermesi, markalı konut üreticilerini özellikle ‘’mutfak’’ ve ‘’teras’’ ile annenin kalbini fethetme arayışına yöneltti

Annelere hitap eden markalı konut projeleri!

8 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Gittikçe büyüyen, her ihtiyacı karşılayacak derecede modernleşen mutfaklar, evin en popüler mekanı olurken, mutfakla bütünleşen dev teraslar, annelere evlerinde özgürce yaşayacakları alanlar sunuyor. Annenin, çalışsa da çalışmasa da aile ekonomisinde başrolü kapması, konut alımında son kararı veren kişi olması, konut üreticilerini ‘’anneye nasıl ulaşırım’’ arayışına yöneltti.

Kadın müşteriye hitap etmeyen konut projelerinin başarı şansının olmadığı, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) istatistiklerine de yansıdı. TÜİK’in ‘’İstatistiklerle Aile’’ verilerine göre, konut dahil alışverişte ailede son kararı, yüzde 80’lere ulaşan oranda kadının verdiği ortaya çıktı. Konut firmaları da bu durumu, pazarlama stratejilerine yansıtarak, hedef kitle olarak belirledikleri annelerin ihtiyaçlarını karşılayacak ayrıntılara projelerinde daha geniş yer vermeye başladılar.

Klasik apartman dairelerinde oturma odasına hapsolan annelere, alternatif yaşam alanları sunmak isteyen lüks konut üreticileri, özel tasarım mutfaklar ve dev teraslarla annelerin kalbini fethetmeye çalışıyorlar. Gittikçe büyüyen, her ihtiyacı karşılayacak derecede konfora ve modernliğe kavuşan mutfaklar, markalı konutlarda evin en önemli ve popüler yaşam merkezleri haline geldi. Annelerin mutfakta uzun zaman geçirme arzusu, evin diğer bireylerini de mutfağa çekerken, oturma grupları ve televizyon üniteleriyle donatılan trend mutfaklar, misafir bile ağırlanan mekanlara dönüştü.
Son dönemlerde hayata geçirilen yeni konut projelerinde de panoramik manzaralı dev teraslar, mutfakla bütünleştirilerek annelere çok geniş alanlarda özgürce yaşayabilecekleri alanlar sunuluyor.

Mutfak ve teraslardaki farklılıklarıyla rakiplerinin bir adım önüne geçmeye çalışan lüks konut projelerinden bazıları şunlar:
Ede Tower’da gerçek İtalyan mutfak
İncek’te, Detaş Konut A.Ş. ile On-Taş İnşaat Ltd.Şti’nin ortak projesi olarak TED Koleji’nin yanı başında yükselen butik kule konut projesi Ede Tower, birçok konutun salonu büyüklüğündeki mutfağı ve dev terasıyla annelerin hayallerini karşılamayı hedefliyor.
Ede Tower Satış Müdürü Aynur Taşyürek, İtalya’da üretilen özel tasarım Aran Cucine ürünlerinin, mutfakları projenin en iddialı alanlarına dönüştürdüğünü söyledi.

Ede Tower’da mutfakların 27 metrekare, teras bahçe şeklinde dizayn edilen balkonların da 26 metrekare olduğunun altını çizen Taşyürek, ‘’Mermer yer döşemeleri, silinebilir ve neme dayanıklı duvar kağıtları, Siemens’in en üst segment davlumbaz, ocak, fırın, bulaşık makinesinden oluşan ankastre seti, Blanco marka evyeler anneleri adeta büyüleyecek nitelikte. Mutfaklar, yere kadar cam çerçeveler kullanılarak, muhteşem Mogan Gölü manzaralı teras bahçelerle bütünleşiyor. Bu da annelere, tüm gününü mutfakta geçirseler sıkılmayacakları, kendilerine özgü bir yaşam alanı sunuyor’’ dedi.
35 katlı Ede Tower’da, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 6+1’lerden oluşan 121 rezidans dairesi yer alıyor.

Marka Evler’de Pierre Cardin imzası
Marka Evleri A.Ş’nin Yenimahalle’nin efsane olan mahalle kültürünü yeniden yaşatmak amacıyla hayata geçirdiği Marka Evleri projesi de ‘’Pierre Cardin’’ imzalı mutfaklar ı ile göz kamaştırıyor.

Annelere kendilerine daha fazla zaman ayırmaları için kreş, kadınlar lokali, cep sineması gibi ayrıcalıklar sunan Marka Evleri’nin 17 metrekarelik mutfakları, Pierre Cardin imzalı dolapların yanı sıra standart olarak sunulan davlumbaz, ocak, fırın, mikrodalga fırın, bulaşık makinesinden oluşan ankastre setiyle donatılıyor.

Çanakkale Seramik’in ürünleri ile ıslak zeminler mutfağa ayrı bir renk katarken, kolay temizlenmesi için Marka Evleri’nin mutfağında silinebilir ithal duvar kağıdı kullanıldı.

Mutfakla bütünleşen 12 metrekarelik balkonlar da Marka Evleri’nin en popüler mekanı olarak dikkati çekiyor. Marka Evleri projesi, 3 blokta toplam 192 daireden oluşuyor. Projede ayrıca 16 adet 220 metrekare büyüklüğünde villa da yer alacak.

Azel Kule’de mutfakla bütünleşen dev teraslar
Başkent’te lüks konutların gelişim aksı olan batı girişindeki Konutkent’te hayata geçirilen Azel Kule ise anneleri, mutfakla bütünleşen 90 metrekareyi bulan büyüklükteki terasları ile etkiliyor.

Azel Gayrimenkul’un Satış Temsilcisi İrem Müezzinoğlu farklı mimarisiyle Ankara’ya değer katacak Azel Kule’de annelere aydınlık ve ferah mutfaklar sunduklarını söyledi. Mutfağın terasla yere kadar cam olan bölmelerle ayrılıyor olmasının, iki mekanı adeta birleştirdiğini anlatan Müezzinoğlu, ‘’Azel Kule’de annelere tamamen kedilerine özel 100 metrekarenin üzerinde yaşam alanı sunuyoruz. Mutfakla teras arasında duvar olmaması, tamamen cam kullanılması mutfağı aydınlık ve ferah mekanlara dönüştürüyor. Bu da annelerin ilgisini çok çekiyor’’ diye konuştu.

Müezzinoğlu ankastre ürünlerde üst segment ürünler kullanılacağını da sözlerine ekledi. Karma bir proje olan Azel Kule’de 1+1, 1+1 loft, 2+1, 2+1 loft, 3+1, 4+1 ve 5+1 seçenekli 122 rezidans dairesi ile 23 dükkan yer alıyor.

İncek Prestij’de her ayrıntı düşünülmüş
Fırat ve Dema İnşaat ortaklığıyla hayata geçirilen İncek Prestij konutlarının mutfakları ise gergi tavan sistemi, büyük seramik yer döşemeleri, ada tipi modern dolaplarıyla ilk bakışta annelerin kalbini fethediyor. İncek Prestij Satış Müdürü Deniz Gökkaya, 27 metrekare büyüklüğündeki mutfaklarında, annelerin hemen her ihtiyacının standart olarak sunulacağını bildirdi.Gökkaya şunları söyledi:

‘’Mutfağımızda fırın, ocak, davlumbaz gibi artık klasikleşen setlerin dışında bulaşık makinesi, çift kapılı gardrop tipi buzdolabı, filtre kahve makinesi standart olarak yer alacak. Ayrıca, hiçbir projede yer almayan sıcak tepsi saklama çekmecesi olarak adlandırılan bir ünite de her dairemizde yer alacak. Fırında pişen yemekler, yemek vaktine kadar ısısı ayarlanabilen bu çekmecelerde saklanacak. Anneler, yemeği yeniden ısıtma zahmetinden kurtulacak. Ankastre ürünler mutfakla sınırlı değil. Çamaşır odasında da çamaşır ve kurutma makineleri yine her evde standart olarak yer alacak.’’
Deniz Gökkaya, mutfakla tavandan yere kadar cam bölmeye ayrılan 29 metreyi bulan büyüklükteki teras balkonların da annelere, evlerinde keyifle yaşama olanağı sunacağını anlattı.

İncek Prestij, aralarında 45 katlı prestij kulenin de bulunduğu yatay ve dikey 16 bloktan oluşuyor. Projede, 1+1’den 6+2’ye kadar 12 farklı tip ve büyüklükte daire alternatifleri ile günlük ihtiyaçların karşılanabileceği 16 dükkan yer alıyor.