Ant Yapı’nın ofisleri görücüye çıktı

Yurtiçi ve yurtdışında birçok projeye imza atan Ant Yapı, yeni projelerini hayata geçirmek için tüm hızıyla çalışıyor. Şirket, tamamlandığında Avrupa’nın en yüksek kulesi olacak OKO Towers’ın inşaatına da devam ediyor

Ant Yapı’nın ofisleri görücüye çıktı

Ant Yapı; Rusya, Ukrayna ve Türkmenistan'da iddialı projelere imza atmaya devam ediyor. Şirket, Engineering News Record ( ENR) Dergisi tarafından yayınlanan uluslararası alanda en çok iş yapan 250 müteahhit sıralamasında her yıl yer alıyor.

Yurtiçinde ve yurtdışında birçok projeyi 90'lı yılların başından bu yana hayata geçiren Ant Yapı; Rusya, Ukrayna ve Türkmenistan'da toplam 3,30 milyar $ değerindeki 30 adet projeye devam ediyor. Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, yurtdışındaki yeni projeleri hakkında bilgi verdi. Okay, "Şu an Rusya, Ukrayna ve Türkmenistan'da aynı anda 30 projeyi yürütüyoruz. Bunların başlıcaları; önümüzdeki yıl tamamlanması planlanan ve hali hazırda Avrupa'nın en yüksek kulesi olan Moscow City bölgesindeki 352 metrelik OKO Towers, Ukrayna'nın en yüksek binası 242 metre ile Sky Towers, Moskova'da MAYAK Konut Kompleksi, Moscow City bölgesindeki IQ-Quarter Merkez Terminal Projesi ve Türkmenistan'daki arıtma tesisi projeleri. Bunların yanı sıra St. Petersburg'daki ilk projemiz olma özelliği taşıyan Electro İş Merkezi'ni ise 18 ay gibi bir sürede tamamladık" dedi.

Ant Yapı imzalı yurtdışı projeleri
MAYAK: Moskova'nın KHIMKI bölgesinde yer alan projede 14-17 ve 30 katlı konutların yanı sıra okulun ve kreşin yer aldığı sosyal alanlar bulunuyor.
IQ-Quarter Merkez Terminal: 34 katlı ve 43 katlı iki kuleden ve 23 katlı otelden ve katlar arasında 3 adet köprüden oluşuyor. Projenin 2015 yılında tamamlanması planlanıyor.
SKY Towers: Kiev'de yer alan proje 36 katlı otel ve 47 katlı ofis binası bulunuyor. Projenin 2015 yılında tamamlanması planlanıyor.
Arıtma Tesisleri: Ant Çevre Teknolojileri Ltd., Türkmenistan'ın kuzeydoğusunda yer alan Lebap ve Mary'de üç yeni projenin üzerinde çalışıyor. Bu projelerden biri 10.000 m3/ gün kapasiteli evsel atık su arıtma tesisi diğeri ise yine aynı şehirde 30.000 ve 40.000 m3/gün kapasiteli içme suyu arıtma tesisleri.

Türkiye'deki ilk ofis projesi Basın Express'te
Ant Yapı'nın Türkiye'deki ilk ofis projesi Antplato, Basın Ekspres Yolu üzerinde hayata geçirilecek. Yatırım değeri 50 milyon dolar olan proje, 25 kattan ve 180 modüler birimden oluşuyor. Antplato'da 80 m2 ve 172 m2 büyüklüğünde iki farklı ofis birimi yer alıyor.

Firma Bilgisi: Ant Yapı