Ant Yapı ofisi yeşilleniyor

Ant Yapı’nın Türkiye’deki ilk ofis projesi Antplato “Yeşil Bina Sertifika Sistemi” Leadership in Energy and Environmental Design’a (LEED) aday oldu.

Ant Yapı ofisi yeşilleniyor

Ant Yapı’nın Türkiye’deki ilk ofis projesi Antplato “Yeşil Bina Sertifika Sistemi” Leadership in Energy and Environmental Design’a (LEED) aday oldu.  Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Mevcut ekolojik sisteme saygılı yeşil binaların, artan enerji ve su giderleri dikkate alındığında yakın bir gelecekte tercih sebebi olacaklarını görüyoruz. Diğer yandan Ant Yapı olarak, sürdürülebilirliği bütünsel bir kavram olarak görüyor, projelerimizi daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmayı hedefleyerek kurumsal stratejimiz kapsamında ele alıyoruz” dedi.

Projenin tasarımından klima altyapısına kadar her aşamasında yeşil bina kriterlerini dikkate aldıklarını belirten Okay, “Antplato projesinde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz “yeşil kiralama modeli” ile hem yatırımcılarımızın çevreye duyarlı kiracılar bulabilmelerini, hem de bina kullanıcılarına ve sorumlu olduğumuz dünyamıza önemli faydalar sunacak bir düzenleme yaratmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.