Antalya Demre'deki arsanın ihalesini Özak GYO kazandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın dün ihaleye çıkardığı 9 ilde toplam 28 kamu arazisi yatırımcılara turizm amaçlı tahsis edilecek. Antalya Demre'deki 60 bin metrekarelik arsanın ihalesini ise Özak GYO kazandı

Antalya Demre'deki arsanın ihalesini Özak GYO kazandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın dün ihaleye çıkardığı 9 ilde toplam 28 kamu arazisi yatırımcılara turizm amaçlı tahsis edilecek. Antalya Demre'deki 60 bin metrekarelik arsanın ihalesini ise Özak GYO kazandı. 

Dün ihaleye 28 kamu arazisinin 6 tanesi Antalya'da, 5 tanesi Mersin'de, 5 tanesi İzmir'de, 3 tanesi Muğla'da, 3 tanesi Ordu'da, 2 tanesi Aydın'da, 1 tanesi Denizli'de ve 1 tanesi Giresun'da bulunuyor. 

Bugün Özak GYO tarafından KAP'a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) yapılan açıklama şöyle; 

''Şirketimiz, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan "Turizm Yatırımcılarına Kamu Taşınmazı Tahsis Şartnamesi 2016/1" kapsamında 27.04.2016 tarihinde yapılan ve aşağıda bilgisi verilen parsel için müzakere görüşmelerine katılmış olup, görüşmeler Şirketimiz lehine sonuçlanmıştır.

İl: Antalya
İlçe: Demre (Kale)
Mevkii: Uzguru 
Parsel: 7 Nolu Özel Parsel
Alanı: 60,343.58 m2 
Kullanım Türü:  Günübirlik Tesis

Bununla birlikte Şirketimiz 27.04.2016 tarihinde aynı kapsamda düzenlenen Antalya, Serik ilçesindeki 55.785 m2 arazi tahsisi için de müzakerelere katılım gerçekleştirmiş olup; görüşmeler başka bir firmanın lehine sonuçlanmıştır.

Tasarruf sahiplerimizin ve kamuoyunun bilgisine sunarız.''

Firma Bilgisi: Özak Gyo