Antalya Expo 2016 Kulesi'nin yapımı sürüyor

Antalya Expo'nun sembolü olması beklenen Expo 2016 Kulesi'nin inşaatı sürüyor.

Antalya Expo 2016 Kulesi'nin yapımı sürüyor

Antalya Expo'nun sembol anıtı ve Türkiye'nin Eyfel'i olması beklenen Expo 2016 Kulesi'nin inşaatı sürüyor. İnşaata 1 adet Potain Kule vinç ile 1 adet Stros malzeme ve personel asansörü ile katılan TeknoVinç ise  sembol anıta önemli katkılar sunuyor. 

TeknoVinç'ten Expo kulesine vinç desteği
Projeye özel olarak 23 metre uzunluğunda üretilen ankraj kolları sayesinde kuleye uzaktan bağlanan kule vinç, Expo 216 kulesinin TAÇ'ını  oluşturan yapının sorunsuz biçimde inşasını sağladı. 

128 metrelik yüksekliğe ulaşıldı
Expo 2016 Kulesi'nde bulunan MCT 205 model kule vinci ile toplamda iki ankraj bağlantısında 128 metre yükseklieğe ulaşılan projede Antalya'nın sembol anıtlarından biri olacak.

Expo 2016 Kulesi
Antalya Mimarlar Odası tarafından düzenlenen yarışmada 127 eser arasında seçilen Expo Kulesi'ne kule vincin yanı sıra Stros NOV 2032 UP-1  1model ile personel ve malzeme asansörü ile projeye destExpo 2016 Kulesi’nin TAÇ’ını oluşturan yapının yükselebilmesi için Türkiye’de bir ilke imza atılarak, her yükselmede asansörün 3 ankraj kolu sökülüp yeniden takıldıek veriyor. 

TeknoVinç ile şantiye sahasında yürütülen tüm teknik işlemler için 24 saat hizmet verebilen teknik destek ekinini yanında, projes süresi çok kısa olan inşaat yapımı da başarılı bir biçimde tamamlanmış oldu.