Antalya Expo şoku çabuk atlatıldı

22 Nisan tarihinde açılması planlanan Antalya Expo'ya beklenen katılımcı ilgisinin sağlanamaması nedeniyle sürece devlet müdahale etti. Yapılan çalışmalar sonrasında 2015 sonunda 12 olan katılımcı sayısı 50'ye çıktı

Antalya Expo şoku çabuk atlatıldı

Tanıtımına aylar öncesinden başlanan ve açılış tarihi olarak 22 Nisan 2016 olarak gösterilen Expo 2016 Antalya etkinliğinde katılımcı şoku çabuk atlatıldı. Diğer ülkelerde gerçekleştirilen EXPO'larda ülke sayısının 40 civarında bulunduğu buna karşın Antalya etkinliğinin 44'e ulaşacağı yönündeki açıklamalara rağmen, 2015 yılı sonunda katılımcı sayısı 12'de kaldı. 

Devlet desteği etkinliği kurtardı
Ziyaretçi sayısında yaşanan sorunlar ve  Antalya Expo'nun sembolü olarak tanımlanan Expo Tower'in zamanında yetiştirilememesi endişesi üzerine Yönetim, organizasyonun 6 ay ertelenmesi teklifini resmi kurumlara iletti. Ancak teklif Başta Tarım ve Köyişleri Bakanı Faruk Çelik olmak üzere resmi kurumlarca kabul edilmedi. İlk iş olarak Expo yönetiminin değiştirildiği süreçte Cumhurbaşkanlığı'nın da katkılarıyla yüksek bir tanıtım desteği sağlandığı ve yürütülen çalışmalar sonrasında ise katılımcı sayısının 50'yi bulduğu açıklandı.

Expo Tower Kulesi böyle inşa edilecek... İzlemek için tıklayın...

180 gün sürecek etkinlik  Antalya Expo 2016
Ana teması Çiçek ve Çocuk olan Expo 2016 Antalya, 180 gün devam edecek. 90 hektarlık alanda gerçekleştirilecek olan etkinliğe katılım gösterecek ülkeler arasında Almanya, Fransa, İtalya, Çin, Avusturya, Bulgaristan’nın yanısıra çok sayıda Orta Asya ve Afrika ülkesi de yer alıyor. 

 

Antalya Expo şoku çabuk atlatıldı

 

6 aylık süreçte 5 milyonu yabancı 8 milyon ziyaretçinin beklendiği Antalya Expo bünyesinde ülke bahçeleri, Expo Göleti, seyir kulesi ve Tarım Müzesi gibi sosyal alanlar yer alacak.