Antalya yatırım rekoruna koşuyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, son 6 ayda açılışa hazır hale getirdiği 33 tesis için 330 milyon harcarken, EXPO ve onu destekleyen alt yapı yatırımlarının toplam tutarı 10 katrilyon düzeyine ulaştı.

Antalya yatırım rekoruna koşuyor

Antalya, son dönemde önemli yatırımların açılışına tanıklık etmeyi sürdürüyor. Son 6 ayda 33 tesisi açılışa hazır hale getiren Antalya Büyükşehir Belediyesi, söz konusu yatırımlar için 330 milyon TL'lik harcama gerçekleştirdi.

Başkan Türel:  10 katrilyonu bulan yatırım hamlesi
Antalya'nın hızlı bir değişim hamlesi içinde olduğunu ve şehre dışarıdan gelenlerin bu çok daha iyi hissettiğini söyleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yalnızca EXPO 2016 alanı için hükümet tarafından yapılan yatırım miktarının 2 milyar TL'yi bulduğunu söyledi. Türel, EXPO'yu destekleyen raylı sistem, dere ıslahı ve yol gibi alt yapı çalışmalarının toplamda 10 katrilyonu bulduğunu da belirterek: "EXPO Türkiye'nin en yüksek bütçeli projelerinden biri olma niteliği taşıyor..." dedi.

 Son 6 ayda 330 milyonluk yatırım
Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, yalnızca son 6 ayda Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak açılışa hazır hale getirilen 33 tesisin, 330 milyon TL'ye mal olduğunu da vurgulayarak:

"Bir yatırım rekoru. EXPO, G-20 gibi organizasyonlara hükümetimiz önemli destekler verdi, bu organizasyonlar tabiki katkı sağladı; ama biz de elimizi taşın altına koyduk. Hükümetimizin bu projeler için Büyükşehir Belediyesi’ne ayırdığı kaynak 75 milyon lira iken, bizim harcadığımız bütçe 330 milyonu buldu. Böylesine büyük bir değişim, elbette bir şehir için çok önemli." şeklinde konuştu.