Antalyalılar "Çallı Kavşağı" projesine "Evet" dedi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından resmi web sitesi üzerinden yürütülen "Çallı Kavşağı" projesi anket çalışması sonuçlandı. Ankete katılanların yüzde 95.61'i projeyi onaylarken, yüzde 63'lük kısım da Atatürk Heykeli'nin Antalyaspor Kavşağı'na taşınmasını istedi

Antalyalılar

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ancak Atatürk Heykeli ile tartışmalar nedeniyle gündeme gelen Çallı Kavşağı projesinin geleceğini Antalyalılar belirledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesi üzerinden yürütülen anket çalışmasına katılanların yüzde 95.61'i, projenin yapılmasına onay verirken, projeye onay verenlerin yüzde 63.31'i de Atatürk Heykeli'nin Antalyaspor Kavşağı'na taşınmasını istedi. 

Antalyalılar "Çallı Kavşağı" projesine "Evet" dedi

Menderes Türel: "Kararı halk verdi"
10 gün boyunca katılımın açık olduğu ve yalnızca Antalya'da ikamet edenlerin katılabildiği ankete 10 bin 731 kişi katılım gösterdi. Ankete katılan ve Çallı Kavşağı ve Atatürk Heykeli'nin akıbeti üzerine görüş bildiren Antalyalıların yüzde 95.61'i Köprülü Kavşak projesinin yapılması yönünde oy kullanırken, karşı oy kullanan kişi sayısı 471 'de kaldı. Anketin en önemli sorularından biri olan Atatürk Heykeli'nin nereye taşınacağı hususunda da yüzde 63.31 Antalyaspor Kavşağı, yüzde 36.69 ise Otogar Kavşağı olarak görüş bildirdi. 

Anketle ilgili bir değerlendirme yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, şeffa yönetim ve demokratik katılımcılığın en güzel örneklerinden birini verdiklerini hatırlatarak:

Antalyalılar "Çallı Kavşağı" projesine "Evet" dedi

"Halkımız Çallı Kavşağı'nın köprülü kavşak olarak şekillendirilmesine karar verdi. Yine halkımızın istekleri doğrultusunda Atatürk Heykelimiz de Antalyaspor Kavşağı'na taşınacak. Bize düşen Antalyalıların kararlarına saygılı olmaktır. Halkımızın verdiği kararın hayırlı olmasını diliyorum..." dedi. 

Antalya'nın büyük projelerine halk karar veriyor
Antalya'nın büyük projelerinin kararını Antalyalıların verdiğini de hatırlatan Türel daha önce de 2'inci Etap Raylı Sistem Hattı, Şarampol Caddesi ve Kepez Santral Mahalleleri Kentsel dönüşümü gibi projelerde de halka yöneldiklerini ve halkın kararları doğrultusunda adım attıklarını söyledi.