Antalya'nın çılgın projeleri Fransa yolcusu

Yapım değeri yaklaşık 3 milyar doları bulacağı tahmin edilen Boğaçayı Marina, Kruvaziyer Liman, Tünektepe ve Konyaaltı Sahil projeleri Fransa MIPIM Fuarı'nda tanıtılacak

Antalya'nın çılgın projeleri Fransa yolcusu

Yapım değeri yaklaşık 3 milyar doları bulacağı tahmin edilen Boğaçayı Marina, Kruvaziyer Liman, Tünektepe ve Konyaaltı Sahil projeleri Fransa MIPIM Fuarı'nda tanıtılacak. Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen ve her yıl 90'a yakın ülkeden 20 binin üzerinde katılım sağlanan dünyanın en büyük fuarı olan MIPIM'e, Antalya Büyükşehir Belediyesi çılgın projeleri ile tek başına büyük bir stand ile katılmaya hazırlanıyor. 

Fuarda Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin tanıtacağı projeler

Boğaçayı Marina Projesi

Antalya'nın çılgın projeleri Fransa yolcusu
Taşkın önleme projesi olan Boğaçayı Marina projesi ile Antalya'ya karaya doğru 40 kilometrelik bir sahil kazandırılması planlanıyor. 5 yılda tamamlanması öngörülen Boğaçayı Marina projesinin değerinin 1 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor. Nehrin debisini derinleştirmek ve denizi içeri alarak Antalya sahilini genişletmek amacıyla yapılacak olan proje kapsamında 1 yat limanı, 40 kilometrelik sahil ve bir aktivite alanı oluşturulacak. Boğaçayı Marina projesi ile Konyaaltı'ndaki emlak fiyatları artacak. 

 

Kruvaziyer İskele Projesi

Antalya'nın çılgın projeleri Fransa yolcusu
Lara'da yapılması planlanan projenin ortalama değerinin 500 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Kruvaziyer İskele Projesi, Lara Plajı'nın batı ucunda yapılacak. 

 

Konyaaltı Sahil Projesi

Antalya'nın çılgın projeleri Fransa yolcusu
Projesi mimari bir yarışma ile belirlenen Konyaaltı Sahil Projesi ile, sahilde yeşil alan, sosyal alan ve spor alanları bulunacak. Projenin yap-işlet-devret modelinde yatırımcılara verilmesi planlanıyor. 

 

Tünektepe Projesi


Antalya'yı kartpostallı cazibe merkezine dönüştürecek olan Tünektepe Projesi, Antalya'nın simgesi olacak. Modern mimarinin özgün çizgilerini taşıyacak olan Tünektepe projesi dev portakal ile simgesel bir niteliğe sahip olacak.