Antalya'nın en büyük caddelerinden biri trafiğe kapanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin en önemli yayalaştırma projesi için çalışmalarına başlıyor. Proje kapsamında 26 Ağustos'tan itibaren Şarampol Caddesi trafiğe kapanacak

Antalya'nın en büyük caddelerinden biri trafiğe kapanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin en önemli yayalaştırma projesi için çalışmalarına başladı. "Efsane Geri Dönüyor" sloganıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Şarampol Caddesi, yarın (26 Ağustos Cuma) trafiğe kapanacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi açıkladı
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Şarampol Caddesi Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenlemesi Projesi'nin başlayacağı 26 Ağustos'tan itibaren, Şarampol Caddesi ile Sokullu Caddesi Kesişiminden, Dolaplıdere ve Çatalköprü Caddeleri kesişimine kadar olan kısmının trafiğe kapanacağı belirtildi. 

Araç trafiği nasıl yönlendirilecek?
Çalışmaların yürüdüğü takvimde araç trafiğinin yönlendirilmesine ilişkin kuzey-güney alternatif güzergahları ise şu şekilde belirlendi: Eski Şarampol Caddesi, 90. Sokak, 620. Sokak ve 567. sokak. Doğu-batı yönündeki alternatif güzerganlar ise Dolaplıdere Caddesi ve Çatalköprü Caddesi şeklinde saptandı. 

Antalya Belediyesi'nden araç park etmeyin uyarısı
Sözkonusu güzergahlarda trafik akışının çift yönlü olarak sağlanacağını ve araç kullanıcılarının da mağdur olmaması adına park edilmemesi konusunda vatandaşları uyaran Büyükşehir Belediyesi:

"Söz konusu güzergahlarda trafik akışı çift yönlü olarak sağlanacak. Araç kullanıcılarının mağdur olmaması ve trafik akışının sürekliliğinin sağlanması açısından, güzergahlar üzerine araç park edilmemesi konusunda vatandaşlar uyarıldı." ifadelerine yer verdi.