Antalya'nın mega projesinde etüt çalışmaları başladı

Antalya'nın mega projesi Kruvaziyer ve Yat Liman Projesi için deniz ve kara zemin etüt çalışmaları başladı

Antalya'nın mega projesinde etüt çalışmaları başladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in Antalya'ya kazandıracağı projelerden Kruvaziyer ve Yat Liman Projesi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Projenin hayata geçirileceği Lara Birlik Plajı'nın batı ucunda Kruvaziyer ve Yat Limanı yapımına yönelik deniz ve kara zemin etüt çalışmaları yapılıyor. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın belirlediği standartlar çerçevesinde yürütülen etüt çalışmaları sonrasında, proje hem Antalya'ya hem Türkiye'ye kazandırılacak. 

Çevreye olumsuz etkisi yok

Proje ile ilgili yapılan etüt çalışmasının çevreye ve doğaya olumsuz etkisi bulunmuyor. Çalışmalar sonrasında elde edilen veriler ve teknik raporlar; Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca değerlendirilecek. İncelemelerin ardından bakanlıklar ve Büyükşehir Belediyesi'nin işbirliği çerçevesinde Kruvaziyer ve Yat Limanı Projesi hayata geçirilecek. 

Şehir merkezine yakın ve dev yolcu gemilerinin uğrayabileceği Kruvaziyer Limanı Projesi ile 2 adet 345 metrelik, 1 adet 150 metrelik, 4 adet 100 metrelik yolcu gemisi aynı anda iskeleye yanaşabilecek. Yat Limanı ise 426 yat kapasiteli olacak. Kruvaziyer ve Yat Liman projesi ile Antalya'ya deniz yoluyla gelecek olan turistler esnafın yüzünü güldürecek.