Antalya'ya dev kongre merkezi

Expo 2016'ya hazırlanan Antalya'ya, Türkiye'nin ilk 5 bin kişilik oturma kapasitesine sahip kongre merkezi inşa edilecek.

Antalya'ya dev kongre merkezi

Expo 2016'ya hazırlanan Antalya'da dev kongre merkezi için start verildi. Toplamda 41 bin metrekarelik alan üzerinde kurulacak olan ve ülkenin ilk ve tek 5 bin kişilik oturma kapasitesine sahip kongre ve fuar merkezinde 11 salon yer alacak. Yatırım bu özellikleriyle Avrupa ve Ortadoğu'nun da en büyük kongre merkezi olma özelliğini kazanacak. 

Antalya'ya dev kongre merkezi

Türkiye'nin en büyüğü Antalya Kongre Merkezi
Bünyesinde restoranlar, kafeteryalar, kütüphane ve fuaye alanlarının yer alacağı Antalya Kongre Merkezi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan TACA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Akkurt, yatırımın milyonlarca kişinin ziyaret edeceği Expo 2016 Antalya etkinlikleri sırasında duyulan ihtiyacı rahatlıkla karşılayabileceğini söyledi. Akkurt, gerek oturma kapasitesi, gerekse son teknoloji ile donatılmış modern salonlar içeren yatırımın Antalya'ya değer katacağını da belirterek: "Elverişli iklimi, muazzam otelleri ve dünyanın en büyükleri arasına adını yazdıran oditoryumuyla, Antalya dünyanın en önemli kongre şehri olacak. Antalya’nın turizm potansiyelinin 12 aya çıkarmasında etkin bir rol oynayacak“ ifadelerini kullandı.

Expo Tower kulesi hangi teknikler yapılacak? Ayrıntılar için tıklayın...

Expo Tower'den Kongre Merkezi'ne simge anıtlar
Antalya Kongre Merkezi'nin de Expo Kule gibi simge bir bina niteliği kazanacağını söyleyen Akkurt, inşaatın 10 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacağını ve üst kalitede malzeme kullanılacağını vurguladı.

Oturma kapasitesi 5003 kişi olacak Antalya Kongre Merkezi, 5 bin 800 kişi kapasiteli Kore Kültür Merkezi'nin ardından dünyanın en büyük ikinci oditoryumu olacak. 23 Nisan -30 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan organizasyona ev sahipliği yapacak bina ana giriş ile birlikte 3 kattan oluşacak ve 3 bin metrekareyi bulan fuaye alanı barındıracak.  

Firma Bilgisi: taca inşaat