Antalya'ya yeni otogar geliyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Döşemealtı'nda yapılacak yeni otogar inşaatına 2017 yılında başlamayı planladıklarını söyledi

Antalya'ya yeni otogar geliyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Döşemealtı'nda yapılacak yeni otogar inşaatına 2017 yılında başlamayı planladıklarını söyledi. 

Başkan Türel, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i ziyaret etti. Ziyarette, Büyükşehir Belediyesi'nin Döşemealtı'na taşıyacağı yeni otogar projesi görüşüldü. Yeni otogarın yapılacağı Döşemealtı'nda bulunan 100 dönümlük alanın mülkiyeti Döşemealtı Belediyesi tarafından Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. Alanın tapusu ise Turgay Geçn tarafından Menderes Türel'e verildi. 

2017 yılında start alacak

Yenü otogar projesinin enerjisini kendi üretecek olduğunu söyleyen Türel projenin çağdaş modern mimarinin en güzel örneklerini ortaya çıkaracağını belirtti. Antalya yeni otogar projesinin inşaatına ise 2017 yılında başlanması planlanıyor. 

Ulaşım yatırımları devam ediyor

Batı çevre yolunun bu sene içinde tamamlanacağını belirten Türel, Kuzey çevre yolunda da ilerlemenin hızlı olduğunu kaydetti. Türel, '' Batı çevreyolu bu sene içerisinde bitiyor. Döşemealtı’na çok iyi hizmet edecek yollardan bir tanesi olacak. Kuzey çevre yolu hızla ilerliyor. Bizim Varsak üzerinden giden alternatif çevre yolu da zannediyorum 2017 içerisinde inşallah başlar. Bizim zaten Döşemealtı’na gelen istikametindeki çalışmalarımızın ihalesi yapıldı, devam ediyor. Orada Altınova Bulvarı’nın devamında Toptancı Hal’in yanından Varsak’a doğru gelen ciddi bir yol çalışması yapılıyor. Yolu Varsak’a kadar biz getirdikten sonra Korkuteli Kavşağı’na kadar olan 3 kilometrelik kısmını Karayolları yapacak. Tamamlandığında hiç kent merkezini görmeden, Korkuteli Kavşağı’ndan Varsak’a, yeni yaptığımız Altınova bulvarından havaalanı kavşağına ve Alanya- Antalya karayoluna çok rahat bağlanabileceksiniz.” diye konuştu.