Antplato Leed Gold adayı

Ant Yapı tarafından geliştirilen ofis projesi Antplato, Yeşil Bina Sertifika Sistemi-LEED'e aday oldu.

Antplato Leed Gold adayı

Ant Yapı'nın Türkiye'deki ilk ofis projesi Antplato Yeşil Bina Sertifika Sistemi olarak tanımlanan Leadership in Engergy anda Environmental Design adayı oldu. Küresel ısınma ve doğal kaynakların korunmasına yönelik deneyimini Türkiye'nin ilk ofis projesine de uygulayan Ant Yapı böylece inşa ettiği sürdürülebilir projelere bir yenisini daha eklemiş oldu. 

Ant Yapı'dan sürdürülebilir proje: Antplato
Halkalı'da inşa edilen ve toplam 35 bin metrekarelik inşaat alanına yayılan Antplato modern giydirme cam cephesi ile kesintisiz bir manzara ve iç mekan aydınlığı sunuyor. 50 milyon dolara malolan projede 25 kat ve 180 modüler birim yer alıyor. Yeşin Bina yatırımlarının standart binalara kıyasla yüzde 8-15 oranında yüksek maliyet içerdiğini söyleyen Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet okay, buna karşın mevcut ekolojik sisteme saygılı yeşil binaların da artan enerji ve su giderleriyle gelecekte tercih edileceğini belirtti. Ant Yapı'nın sürdürülebilirliği bütünsel bir kavram olarak gördüğünü ve kurumsal stratejinin bir parçası olarak değerlendirildiğini söyleyen Okay:

" Antplato projesinde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz “yeşil kiralama modeli” ile hem yatırımcılarımızın çevreye duyarlı kiracılar bulabilmelerini, hem de bina kullanıcılarına ve sorumlu olduğumuz dünyamıza önemli faydalar sunacak bir düzenleme yaratmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Antplato Leed Gold adayı

 

İç Mimaride Autoban imzası
İç Mimari tasarımında Autoban firmasının imzası bulunan Antplato, doğal malzemeler kullanılarak inşa edilen mikro mimari örnekleri içeriyor. Autoban projede, yaşam şekillerindeki değişimleri yansıtan ve gerekli işlevleri içinde bulunduran bir tasarımı hayata geçirmeyi hedefliyor. 

Firma Bilgisi: Ant Yapı
Proje Bilgisi: antplato