Anzak Koyu film için tekrar yapıldı

Kastamonu Entegre, Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümünde “Çanakkale Yolun Sonu” filmine sponsor oldu

Anzak Koyu film için tekrar yapıldı

19 Mart 2013 / emlakwebtv
Ahşap ve orman ürünleri ile anılan, kapı paneli üretiminde Avrupa’nın önde gelen şirketleri arasında yer alan Kastamonu Entegre, bugüne dek çekilen en iyi dönem filmleri arasında gösterilen Çanakkale Yolun Sonu filminin ahşap levha sponsoru oldu.

Ön hazırlığı ve çekimleri 2 yıl süren Çanakkale Yolun Sonu filmi için 4 bin metrekarelik bir alana Anzak Koyu birebir yeniden inşa edildi. Dev platonun kurulumunda ahşap ve orman ürünleri ile anılan, kapı paneli üretiminde Avrupa’nın önde gelen şirketleri arasında yer alan Kastamonu Entegre ürünleri kullanıldı.

Kastamonu Entegre Genel Müdürü Haluk Yıldız, sosyal sorumluluk çerçevesinde bu filme sponsor olduklarını belirtirken, Türk sinema tarihinde Çanakkale destanımızı en iyi anlatan Çanakkale Yolun Sonu filminin bir parçası olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Rekor bütçesiyle son dönemlerin en pahalı filmi olan "Çanakkale Yolun Sonu" Serdar Akar yönetmenliğinde çekildi. Sinema eleştirmenleri tarafından Çanakkale Destanı’na yakışan bir film olarak nitelendirilen Çanakkale Yolun Sonu filminde kullanılan tüm savaş mühimmatları ve filikalar, filmin tarihi dokusunu oluşturabilmek için özel olarak üretildi.

Proje Bilgisi: Köy