Apart park projesi geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yollara park edilmesini engellemek amacıyla geliştirdiği Apart-Park projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor

Apart park projesi geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, otopark sorununa çözüm bulmak amacıyla geliştirdiği Apart Park projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. İlk etapta 5 ilçede hayata geçirilecek projede, sokak sahiplerine otopark hissesi verilecek.

İstanbul'un ilk olarak Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Sancaktepe ve Kağıthane ilçelerinde hayata geçirilmesi planlanan Apart Park Projeleriyle, yol kenarlarına park etme dönemini sona erdirmeyi planlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 'tapulu otopark' dönemini başlatıyor.

Yol üstü parklanmanın önüne geçilecek
İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik tarafından yapılan açıklamada, otopark açısından yetersiz kalan semtlerde alternatif bir proje olarak Apart Park Projesinin hayata geçirildiğini belirterek: 'Kısıtlı alanlarda birçok aracın parklanmasına imkan sağlayacak proje, son teknoloji ile vatandaşların, hizmetine sunulacak. Proje sayesinde yol üstü parklanmanın önüne geçilecek.' dedi.

Apartman dairesinde oturur gibi
Çevik, Apart Park projelerinin kullanımının kolaylaştırılması amacıyla İstanbul Kart entegrasyonunun hızlı biçimde sağlanacağını ve ödemelerin bu kartlar sayesinde yapılacağını söyledi. 'Yapılacak apart parklarda sokak sahiplerinin hissesi bulunacak. Bu hisse sokakta ev satın alan kişiye devredilebilecek ve istenildiğinde başka birine satılabilecek. Apart parkta hissesi bulunan kullanıcılardan aylık bedel alınarak işletmenin teknik personal, elektrik ve bakım onarım işleri karşılanacak' diyen Çevik, özel girişimlere de izin verilebileceğini belirtti.