API Investment'in yeni ortağı Babacan Yapı

Geçtiğimiz aylarda Şafak İnşaat ile Metropolitan Kule projesi için çalışmaya başlayan API Investment, Prime Towers kule için de Babacan Yapı ile anlaştı

API Investment'in yeni ortağı Babacan Yapı

Geçtiğimiz aylarda Şafak İnşaat ile Metropolitan Kule projesi için çalışmaya başlayan API Investment, Prime Towers kule için de Babacan Yapı ile anlaştı. Hotel Apartments konseptiyle yatırım aracı olarak dikkat çeken Prime Towers kuleyi Ortadoğu'nun ünlü otel grubu Auris işletecek.

Prime Towers Kule
İnşa aşamasından itibaren her detayın otel konseptinde planlanarak tasarlandığı Prime Tower'da 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tipinde birbirinden farklı özelliklere sahip odalar mevcut. Ortadoğu'nun ünlü otel grubu Auris tarafından işletilecek olan Prime Tower şimdiden hem Türk hem de yabancı yatırımcının ilgi odağı olmaya başladı. 

Prime Tower Kule yatırım danışmanlığını yürüten API Investment Yönetim Kurulu Başkanı Alper Apaydın İstanbul'un yatırım alanında dünyanın önde gelen merkezlerinden biri haline geldiğini belirterek: 'Biz hem Türk hem yabancı yatırımcılar için inşaat projelerini farklılaştırarak çok daha karlı projeler üretiyoruz. Hotel apartments bunlardan biri. Bir otel gibi işletilecek olan Prime Tower Kule'de aslında konut yatırımı maliyetine "bir otel dairesi" satın alıyorsunuz. Yatırımınız aylık kira gelirinin çok üstünde, günlük kiralama olarak size geri dönüyor. API Investment olarak üzerinde çalıştığımız diğer projeleri önümüzdeki günlerde açıklayacağız.' şeklinde konuştu.

Birim fiyatı bin 400 USD'den başlayan fiyatlarla
 Babacan Yapı ve API Invertment işbirliğinde hayata geçirilen Prime Tower Kule metrekare birim fiyatı 1,400 USD'den başlıyor. Mayıs 2015 tarihinde teslim edilmesi planlanan projeden satın alma peşin ve ya banka kredisi ile yapılabiliyor. Ayrıca projenin ödeme planı kapsamında yüzde 35 peşinat sonrasında 18 ay için faizsiz taksitlendirme uygulanıyor.

Firma Bilgisi: Babacan Yapı