Aranan isim bulundu: Tac Mahal

Uluhan Grup’un, Esenyurt’ta hayata geçireceği mix projesine isim bulmak için düzenlediği yarışmayı Tac Mahal ismi kazandı

28 Ağustos 2012 / emlakwebtv

Uluhan Grup’un, Esenyurt’ta hayata geçireceği projesi için, düzenlediği isim yarışmasının sonucunda, proje Tac Mahal adını aldı. Babil Kuleleri’nden sonra Esenyut’un ikinci harikası sloganıyla yola çıkan projenin detayları da düzenlenen basın toplantısıyla paylaşıldı.
18 bin 600 metrekarelik alana kurulan proje, TEM otoyolu ile E5 Karayolu’nun kesişim noktasına 200 metre mesafede yer alıyor. Ayrıca, proje metrobüs durağına 3 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor.
Projenin tasarım özelliklerinin belirlenmesi aşamasında özellikle 30 yıl sonra ekonomik ömrünü tamamlayarak yenilecek yapılar inşa etmemeye gayret ettiklerinin altını çizen Uluhan Grup İcra kurulu Başkanı Tanju Bilgen, “Dünyanın 7 Harikası” nı kalıcı eserler olarak tekrar ortaya koymak için yola çıktıklarını belirtti.
Mimari tasarımı İstanbul Teknik Üniversitesi danışmanlığıyla Prof. Sinan Mert Şener tarafından yapılan projede 970 bağımsız konut bölümü, mikro ofisler ve 135 bağımsız bölümlük birde çarşı yer alıyor. En küçük birimi 46 metrekare olan proje modüler mimari sistemi ile hayat buluyor. Şener, modüler mimariyi kolon kiriş ve tünel sistemleri oluşturulduktan sonra, bireylerin ihtiyacına göre modüller birleştirilerek, 2+1,3+1,4+1’ler daireler halinde birleştirilebilen veya ayrılabilen iç bölme sistemleri olarak tanımlıyor.
Kullanıcıların ihtiyacına göre şekillendirilebilen modüler proje 25 katlı 4 bloktan oluşuyor.
46 metrekarelik en küçük modülü 74 bin TL’den satışa sunulacak projenin kesin satışları 10 Eylül’de başlayacak ve proje, Ekim 2014’de teslim edilecek.

Proje Bilgisi: Tac Mahal