Arap yatırımcıdan Farilya Asia projesine yoğu ilgi

Pendik Kaynarca'da hayata geçirdiği Farilya Asia projesi ile 1. Türk-Asya Projesi ile 1. Türk-Arap Gayrimenkul ve Proje Fuarı'na katılan Ufuk İstanbul Mesken, Arap yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Arap yatırımcıdan Farilya Asia projesine yoğu ilgi

Ufuk İstanbul Mesken imzasıyla hayata geçirilen Farilya Asya projesi, Arap yatırımcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılaştı. İstanbul'un yüksek gelişim potansiyeline sahip Pendik ilçesinin Kaynarca mahallesinde hayata geçirilen Farilya Asia Projesi ile 1. Türk-Arap Gayrimenkul ve Proje Fuarı'na katılan Ufuk İstanbul Mesken'in yöneticileri, etkinlikte Arap yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaşıldığını açıkladı. 

Ufuk İstanbul Mesken Farilya Asia ile dev etkinlikte

İstanbul Pendik bölgesinde hayata geçirdiği konut projeleri ile dikkat çeken Ufuk İstanbul Mesken, Farilya Asia projesi ile Arap yatırımcıların ilgi odağı oldu. Farilya Asia, 6-8 Aralık 2017 tarihleri arasında The Green Park Hotel&Pendik Convention Center'da düzenlenen ve Türkiye yatırımları ile Arap yatırımcıları buluşturmayı hedefleyen 1. Türk Arap Gayrimenku, Proje, Yatırım ve Finansman Fuarı'nda yoğun ilgi gören projeler arasında yer aldı. Projenin yabancı yatırımcılardan tam not aldığını ve Farilya Asia Standının iki günde 100'e yakın ziyaretçi tarafından ziyaret edildiğini dile getiren Farilya Asia SAtış ve Pazarlama Direktörü Arman Özver, ziyaretçiler arasında Cezayir ve Ürdün heyetlerinin de bulunduğunu söyledi. 

Farilya Asia'nın avantajı lokasyonu

Özver, etkinliğe doğru hazırladıklarını ve başarılı bir organizasyon geçirdiklerini vurgulayarak: "Gördüğümüz samimi ilgiden memnunuz. Yatırımcılar özellikle Kadıköy-Sabiha Gökçen metro duraklarından birine komşu olması ve proje avlusundaki alaşıveriş mağazalarından etkilendiklerini belirtti..." dedi. Projenin çoğu panoramik Marmara Denizi manzarasına sahip ve toplamda 379 adet konuttan oluştuğu bilgisini de veren Özver: "Farilya Asia'da 1+1 daireler 82 - 96 m2 , 2+1 daireler 109 - 159 m2 , 3+1 daireler 161 - 173 m2 , 4+1 daireler ise 251 m2 büyüklüğe sahip. Dairelerin net ve brüt farkı ise ilgili  Kanun’nda belirtildiği  oranlardadır." dedi. Özver, projede pay ölçerli merkezi ısıtma sistemi ile ciddi ekonomik avantajların elde edildiğini ve dairelerin üst düzey ses ve ısı izolasyouna da sahip bulunduğunu hatırlatarak: "13.000 m2 büyüklüğünde bir arazi üzerinde inşa edilmekte olan projede, konutların yanı sıra mağazalar da yer alıyor. Toplam 4.500 m2 üzerinde 32 adet mağaza  bulunuyor ve tamamı projenin avlu  meydanına bakıyor. Günlük ihtiyaçlara yönelik hizmet verecek mağazalar, evden uzaklaşmadan alışveriş imkanı sağlıyor. " dedi. 

388 bin TL'den başlayan fiyatlarla

Yüzde 8 KDV oranı da dahil olmak üzere 388 bin TL'den başlayan fiyatlarla satişa çıkarılan Farilya Asia projesinde daire bedelleri 845 bin TL'ye kadar çıkabiliyor. İnşaat çalışmalarının son aşamaya geldiği projede teslimlerin Haziran 2018 tarihinde başlaması planlanıyor

 

Firma Bilgisi: ufuk istanbul mesken
Proje Bilgisi: Farilya Asia