Araplar yatırımcılar yeniden Türkiye'de

Türkiye gayrimenkul sektörünün en önemli yabancı alıcısı konumunda bulunan Araplar, 10 Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi kapsamında 23-24 Nisan tarihleri arasında, yeniden İstanbul'da olacak

Araplar yatırımcılar yeniden Türkiye'de

Türkiye gayrimenkul sektörünün yabancıya konut satışı kategorisindeki en önemli uluslararası aktörü olarak kabul edilen Araplar, 23-24 Nisan 2016 tarihlerinde yeniden Türkiye'de bulunacak. Arap yatırımcıyı İstanbul'a çeken aktivite ise 10. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi olacak. Etkinlik Hilton Convention Exhibition Center'da gerçekleştirilecek.

Araplar yeniden İstanbul'da
JNR Fuarcılık ve Suudi Arabistanlı Daleel Group imzasıyla gerçekleştirilecek olan etkinliğe 52'nin üzerinde yerli ve yabancı firmanın katılım göstermesi bekleniyor. Özellikle, Suudi Arabistan, Kadar, Ürdün, BAE, Azerbaycan, Fas, Mısır, İran ve Irak'tan çok sayıda katılımcı etkinlik için rezervasyonlarını tamamlamış durumda. 

Bu zamana dek 147.000'in üzerinde sektör yatırımcısı ve profesyonelinin ziyaret ettiği İstanbul Gayrimenkul Fuarı, 2015 yılında da 12 bin 478 sektör profesyonelini aynı çatı altında buluşurmuştu. Fuar özellikle 2012 yılında çıkan Mütekabiliyet Yasası ile birlikte Suudi Arabistan, Dubai, Abudabi, Katar ve Kuveyt'ten gelen yatırımcıların akınına uğramıştı.

Bölgede gayrimenkul sektörünün potansiyeli masaya yatırılacak
İstanbul Gayrimenkul Fuarı kapsamında ayrıca Türkiye, Arap coğrafyası ve dünyadaki gayrimenkul sektörüne genel bakış, gayrimenkul alanındaki fırsatlar ve sektörün geleceği de masayayatırılacak.