Arçelik'ten 295 başarılı mühendisine ödül

Arçelik AŞ, bu yıl 15.'si düzenlenen Buluş Günü'nde, teknoloji üretme ve yenilikçi ürünler geliştirme konusunda önemli başarılara imza atan 295 buluşçu mühendisine ödül verdi

Arçelik'ten 295 başarılı mühendisine ödül

10 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Arçelik Aş'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye'den yurt dışına yapılan uluslararası patent başvurularının üçte birinden fazlasını gerçekleştiren, Dünya Fikri Haklar Örgütü'nün en çok uluslararası başvuru yapan şirketler listesinde 5 yıldır ilk 200 şirket arasında yer alan Arçelik AŞ, bu sene 15.'sini düzenlediği Buluş Günü'nde 295 başarılı mühendisini ödüllendirdi.

Arçelik AŞ, global pazarlarda farklı markalarıyla yükselen performansını sürdürüyor
Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, Arçelik AŞ Çayırova Çamaşır Makinesi İşletmesi'nde gerçekleşen törende yaptığı konuşmada, Arçelik AŞ'nin global pazarlarda farklı markalarıyla yükselen performansını sürdürdüğünü, Türkiye'nin inovasyon konusunda öncü şirketlerinden biri olarak, geliştirdiği yenilikçi teknolojiler, akıllı ürünler ve katma değer yaratan çözümler ile kendi sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olmayı başardığını kaydetti.

Stratejik hedeflerine ulaşma yolunda markalı büyümenin önemine dikkati çeken Çakıroğlu, "Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde hem pazar payımızı, hem de fiyat endeksimizi artırdık. Bu durum markalı büyüme stratejimizin sonucu olarak, satış adetlerimizi büyüttüğümüzü ve aynı zamanda daha üst kapasiteli, daha üst segment ürünler satmayı başardığımızı gösteriyor. Markalarımız her geçen yıl güçlerine güç katıyor" ifadelerini kullandı.