Architizeer ödülü yeniden MuuM'un

MuuM, dünyaca ünlü tasarım ve iç mimarlık portalı Architizer tarafından düzenlenen Architizer A+ Awards'da yeniden ödül kazandı

Architizeer ödülü yeniden MuuM'un

MuuM dünyanın önde gelen mimarlık, iç mimarlık ve tasarım portalı Architizer'in düzenlediği Architizer A+ Awards'da "Mimarlık + Sürdürülebilirlik Mansiyon Ödülü"nü almaya hak kazandı. MuuM ödüle Rönesans BİZ binası ile layık görüldü.

MuuM'a yeniden Architizer ödülü
New York merkezli paylaşım platformu Architizer tarafından düzenlenen A+ Awards 2016 Mansiyan Ödülü'nü almaya hak kazanan MuuM, ödüle bütüncül tasarım yaklaşım ile tasarlanan ve kentsel bağlamdaki tasarım kararlarıyla sürdürülebilirlik kriterlerine uygun olarak inşa edilen Rönesans BİZ binası ile layık görüldü. 

Architizeer ödülü yeniden MuuM'un

MuuM'dan sürdürülebilir bir mimari: Rönesans BİZ
Doğal ışık ve  ysürdürülebilir mimari özellikleri ile LEED Gold Sertifikası’na layık görülen MuuM tasarımı RÖNESANS BİZ ofis yapısı, Büyükdere Caddesi’ne paralel akslardan birinde yükseliyor. Bina ticari alanların ve iş merkezlerinin hayli düzensiz bir yapılaşma ile buluştuğu bir lokasyonda içinde, sosyolojik bağlama yüz çevirmeden yakın çevresi için nitelikli bir örnek oluşturuyor. Sakinlerine esnek, kolay adapte olabilen modern çalışma alanları ile avlu, cumba gibi Türk mimarisinin geleneksel öğeleriyle zenginleştirilmiş sosyal alanlar sunan, Rönesans BİZ binası, ayrıca geçirgen ve boşluklu yapısı ile nefes alabilen yapı, ‘yeşil bina’ niteliklerine sahip bir yatay ofis anlayışıyla tasarlandı. 

Architizeer ödülü yeniden MuuM'un

Proje hakkında bilgi vreen Y. Mumar Murat Aksu ve Y. Mimar Umut İyigün, projede yerel mimari öğelerin sürdürülebilirlik kriterleri ile kullanıldığını söyledi. İyigün ve Aksu projeyi: "Hem net tanımlanmış kütle geometrisi ve modüler cephesiyle çevresinden farklılaşan, hem de iç avlu kurgusu ve geniş teraslarıyla kullanıcılarına peyzajla iç içe çalışma olanağını getiren bir yapı..." şeklinde tanımladı.