Arifiye-Pendik seferleri başladı

Yüksek Hızlı Tren hattı projesinin başladığı 1 Şubat 2012'de ara verilen Arifiye-Pendik hattı tren seferleri bugün yeniden başladı

Arifiye-Pendik seferleri başladı

Yüksek Hızlı Tren hattı projesinin başladığı 1 Şubat 2012'de ara verilen Arifiye-Pendik hattı tren seferleri bugün yeniden başladı. Hat üzerinde TVS 2000 tipi klimalı vagonlarla hizmet verileceği açıklandı.

Günde 8 sefer
TCDD tarafından yapılan açıklamaya göre, Arifiye-Pendik arasında hizmet verecek olan Ada Ekspresi, TVS 2000 tipi klimalı vagonlarla hizmet verecek ve başlangıçta günde 8 sefer yapacak. Adapazarı'nda ikamet eden yolcular seyahatlerini Adapazarı-Arifiye arasında ADARAY ile, Arifiye-Pendik arasında ADA EKSPRESİ trenleriyle gerçekleştirecek.

Arifiye-Pendik bilet fiyatları
ADA EKSPRESİ ilk etapta Arifiye, Sapanca, İzmit, Gebze, Pendik istasyonlarında hizmet verecek olup, 2015 yılı ortasında Körfez, Derince, Büyükderbent, 2016 yılı içerisinde ise Diliskelesi, Tavşancıl, Hereke, Kırkikievler ve Köseköy istasyonlarında duracak. Hattın yapımından önce 100 dakika olan Arifiye-Pendik arasındaki seyir süresi 76 dakikaya düştü.

Adapazarı-Pendik arasında çocuk ve 65 yaş üzeri yolcularımız 8 TL, Genç, Öğretmen, 60 yaş üzeri ve gidiş-dönüş bileti alanlar 13 TL'den, indirime tabi olmayan yolcular ise 16 TL'den seyahat edecekler.