Ariston Nimbus nedir?

Eylül 2015’te ilk kez tanıtılan ürünün içindeki yüksek enerji verimli pompa ile yüzde 30’a varan ek enerji tasarrufu sağlayan Ariston Nimbus, çevre dostu ürünler arasında yerini alıyor

Ariston Nimbus nedir?

Ariston, Ariston Nimbus, evlerdeki ısıtma ve sıcak su ihtiyacı için gerekli olan ısı enerjisinin yüzde 70’ini havadan almasının yanı sıra kullandığı yüzde 100 hava kaynaklı yenilenebilir enerji sayesinde maksimum enerji tasarrufu sağlıyor.

Eylül 2015’te ilk kez tanıtılan ürünün içindeki yüksek enerji verimli pompa ile yüzde 30’a varan ek enerji tasarrufu  sağlayan Ariston Nimbus, çevre dostu ürünler arasında yerini alıyor.

Ariston Nimbus ısı pompasında bulunan “Auto fonksiyonu” ve “DC Inverter teknolojisi” sayesinde ortam sıcaklığı sürekli arzu edilen değerde tutuluyor, enerji tüketimi en düşük seviyeye indirilerek maksimum tasarruf ve konfor sağlanıyor. 

Ariston Thermo Group Türkiye Pazarlama Müdürü Işıl Aksoy, yeni ürünleriyle ilgili şu açıklamalarda bulundu:
Isıtma, sıcak su, soğutma ve yenilenebilir enerji sektörünün global arenadaki lider markası olarak 2020 senesine kadar ciromuzun yüzde 80’ini yenilenebilir enerji sistemlerinden sağlamayı hedefliyoruz. Kombi, termosifon ve diğer ürünlerimizin ardından ısı pompası Ariston Nimbus ile termik konfor markaları arasında  öncü ve yenilikçi olmayı sürdürüyoruz.