Ariston Thermo'dan dev satın alma

Ariston Thermo, Benelüks ülkeleri ısıtma pazarının önemli aktörü ATAG Heating’i satın aldı. Başkan Merloni, büyüme yolculuğunda bu satın almanın büyük anlamı olduğunu söyledi

Ariston Thermo'dan dev satın alma

Ariston Thermo, Benelüks ülkeleri ısıtma pazarının önemli aktörü ATAG Heating’isatın aldı. Konuya ilişkin açıklama yapan, Ariston Thermo Yürütme Kurulu Başkanı Paolo Merloni yaptığı açıklamada,

'Bu satın alma yoluyla, gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan ülkeler pazarlarındaki iç ve dış büyümeye dayalı gelişim stratejimizi sürdürüyoruz. ATAG Heating satın almasıyla grubumuz, gelirlerini artıracak. Yüksek verim, düşük emisyon ve maliyet rekabeti üzerine odaklanan yoğuşma teknolojisi platformu, iyi bilinen ve en yüksek kalitede konumlanmış bir marka, seçkin piyasalarda güçlü bir duruş dışında en önemlisi sağlam, iyi motive olmuş ve girişimci bir yönetim ekibi.' dedi.

Atag Heating

Yıllık geliri 53 milyon Euro
Hem konut hem de sanayi tipi ürünler odaklı bir üretim yapan ATAG Heating, hem konut hem de sanayi tipi ürünler üretmek üzere 1948 yılında kuruldu. Şirketin merkezi ve üretimi Hollanda, Lichtenvoorde’de… ATAG Heating’in 2013 yılı net geliri 53 milyon Euro. ATAG, konularında oldukça ihtisaslaşmış AR-GE ekibiyle ve ileri teknoloji ve yüksek verimlilik standartlarıyla karakterize olmuş ürün sunumuyla yoğun bir şekilde inovasyona odaklanmış durumda.

Şirket, Hollanda’daki yüksek verimli ve düşük emisyonlu yoğuşmalı boylerlerin üretimini gerçekleştiren üretim tesisinde, güçlü ve girişimci 170 kişilik yönetim kadrosu tarafından yönetiliyor.