Ariston yeni kombisi ile 2016 GOOD DESIGN ödülünü kazandı

Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi ve Metropolitan Arts Press Ltd. Müze’nin her yıl düzenlediği GOOD DESIGN’da Ariston Alteas kombisi ile ödüle layık görüldü.

Ariston yeni kombisi ile 2016 GOOD DESIGN ödülünü kazandı

Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi ve Metropolitan Arts Press Ltd. Müze’nin her yıl düzenlediği, dünyanın dört bir yanında üretilen en yenilikçi ve en üstün endüstriyel, grafik ve ürün tasarımlarına verilen GOOD DESIGN’da Ariston Alteas kombisi ile ödüle layık görüldü.

Good Design 66. kez düzenlendi
Bu yıl 66’ncısı düzenlenen GOOD DESIGN Ödülleri, dünyanın en eski ve en prestijli ödül programı olarak dikkat çekiyor. Seçkin ödülün jüri komitesi Ekim ayında New York’ta bir araya gelerek 55 farklı ülkedeki binlerce üreticiden gelen endüstriyel ve grafik tasarım ürünlerini değerlendirdi ve nihayetinde mükemmel tasarım alanında en iyileri seçti.

Ariston’un yeni teknoloji ürünü kombisi Alteas, UP Tasarım’ın kurucusu Umberto Palermo’nun tasarladığı  üstün yenilikçi dizaynıyla diğerlerinden ayrıldı. Endüstriyel ve otomotiv tasarımları konusunda engin bir mesleki tecrübeye sahip olan Umberto Palermo, Ariston markasıyla yıllardır çalışmakta ve tüm yeni ürünlerini Turin’deki stüdyosunda sergilemektedir.

Ödüllü tüm ürünler, Chicago Mimarlık ve Tasarım Müzesi’nin Kalıcı Tasarım Koleksiyonu’na dahil edildi.