ARKIMEET 2013; “Mimarlar İstanbul'da Buluşuyor”

İstanbul, Türkiye'deki en büyük mimarlık platformu olarak hayata geçen ARKIMEET 2013’e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

ARKIMEET 2013; “Mimarlar İstanbul'da Buluşuyor”

01 Ekim 2013 / emlakwebtv
Tarihi ve mimari dokusuyla kendini tüm dünyaya hayran bırakan İstanbul, Türkiye'deki en büyük mimarlık platformu olarak hayata geçen ARKIMEET 2013’e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

ARKIMEET 2013; 7 – 8 Ekim’de Haliç Kongre merkezinde gerçekleştirilecek
Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 7 – 8 Ekim’de Haliç Kongre merkezinde gerçekleştirilecek ARKIMEET 2013’te dünyaca ünlü mimarlar ve 81 ilden gelecek Türk mimarlar ile sektörde öncü isimler, İstanbul başta olmak üzere şehir planlamasına BYPASS yapacak. Yerel ve küresel anlamda kente ve kentliye dair sorunların ve bu sorunlara cevap olarak üretilen çözümlerin ele alınacağı etkinlikte mimarlık tüm boyutlarıyla ele alınacak; eğitimden profesyonel hayata geçişin kademeleri farklı oturumlarda irdelenecek. Kısaca, İstanbul başta olmak üzere 81 ilin coğrafi ve kültür yapısına göre şehir planlaması, İstanbul’un mimari sorunları ve çözümleri, yapı malzemeleri, bu konuya ne kadar fon ayrılması gerektiği, şehrin yenilenmesi için yapılması gereken çalışmalar gibi konular işlenecek.

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından VitrA öncü sponsorluğunda, "Mimarlar İstanbul'da Buluşuyor" sloganıyla 7-8 Ekim 2013tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.