ARKIMEET 2014 için geri sayım

Türkiye’nin mimarlık buluşma platformu ARKIMEET, 19-20 Kas 2014 tarihleri arasında Four Seasons Hotel The Bosphorus’ta düzenlenecek

ARKIMEET 2014 için geri sayım

Bu sene 19-20 Kas 2014 tarihleri arasında Four Seasons Hotel The Bosphorus’ta düzenlenecek olan ARKIMEET; Türkiye’nin mimarlık alanındaki en önemli buluşma platformu olarak hayata geçiriliyor. "ARCHITECTS MEET in ISTANBUL" sloganıyla yapılan etkinlikte ulusal ve uluslararası konuşmacıların yer aldığı konferans ve paneller düzenleniyor, ödül programlarıyla fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlar onurlandırılıyor.

Etkinlik ve ödüllerin yanı sıra katılımcılar arasında birebir ilişkilerin kurulması için fırsatların sunulması ve uygun buluşma ortamlarının yaratılması da ARKIMEET’in esas hedeflerinden biri. Etkinliğe katılmak isterseniz aşağıdaki linkten kayıt koşulları hakkında bilgi alabilirsiniz.

http://www.arkimeet.com/2014/tr/108/register/index

Hedef kitlesi mimarlar ve yapı sektörü olarak ikiye ayrılabilen ARKIMEET yapı malzemesi üretici ve tedarikçilerinin etkinliğe sponsor olarak markalarını etkinliği ziyaret edecek profesyonellere tanıtması amacıyla düzenleniyor. ARKIMEET'te, yapı malzemesi sektörü profesyonelleri ile mimarlık sektörün önemli oyuncularını bir araya getirmek için bir ortam oluşturulmakta, etkinlik kapsamında yapılacak paneller ve konuşmalar ile de sektörün yenilikçi yönünün ortaya çıkarılması amaçlanıyor.

Arkitera Ödülleri

Genç Mimar Ödülü
İşveren Ödülü
Yapı Malzemesi Ödülü

Genç Mimar Ödülü
Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü'nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır. Ödül, 40 yaşını aşmamış ve uygulanmış en az bir tasarımı bulunan bir tek mimara verilir.

İşveren Ödülü
Arkitera İşveren Ödülü'nün temel amacı, mimar ve işverenin kamusal sorumluluklarını göz önünde bulundurarak, nitelikli mimari uygulamaların ortaya çıkarılmasına destek olan işverenleri onurlandırmaktır. İşverenin, kaliteli mimari üretimdeki önemini vurgulamak ve yatırımcıları nitelikli binalar ve kentsel mekanlar inşa etmeye teşvik etmek amaçlanmaktadır.
Ödül, son 5 sene içinde uygulanmış bir yapı üzerinden 2 kategoride verilir.
Kamu
Özel Sektör


RAF Yapı Malzemesi Ödülü
Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilecek olan Yapı Malzemesi Ödülü'nün temel amacı, performansı, üretiminde kullanılan malzemelerin özellikleri, standartlara uygunluğu, zamana ve dış çevre koşullarına dayanımı ve çevre etkisi ile fiziksel çevreye değer katan yapı malzemelerinin üreticilerinin onurlandırılmasıdır.
Ödül, seri üretimine son beş yıl içinde başlanmış olması ve Türkiye'de yaygın satış ağı bulunması koşulları dikkate alınarak 4 kategoride verilir.

Taşıyıcı Sistemler, Altyapı Bileşenleri, Kaba Yapı Bileşenleri
İnce Yapı Bileşenleri
Kullanıcı Konforunu Sağlamaya ve Gereksinimlerini Karşılamaya Yönelik Sistemler


ARKITERA KAMPÜSTE
ARKIMEET 2014 kapsamında "Kampüste Neler Oluyor?" isimli bir ön etkinlik düzenleniyor. Bu projeyle mimarlık eğitiminin #YaSonra'sı tartışmak için mevcut durumu tespit etmek amaçlanıyor

Adayların üç haftalık bir dönemde, Türkiye genelindeki 100'e yakın mimarlık okuluna giderek okulun iç ve dış mekan fotoğraflarını çekmesi ve akademik yönetici ile 30 dakikayı geçmeyecek bir söyleşi yapması bekleniyor. Adayların mimarlık, şehir ve bölge planlama ya da peyzaj mimarlığı bölümü öğrencisi veya mezunu olması gerekiyor.