ArkiPARC 2013 Sürdürülebilirlik Ödülü

ArkiPARC Ödülleri kapsamında verilecek Sürdürülebilirlik Ödülü başvuruları başladı! Ödüle son başvuru tarihi 31 Ocak 2013

ArkiPARC 2013 Sürdürülebilirlik Ödülü

13 Kasım 2012 / emlakwebtv
“Kentsel Kalite için Diyalog” sloganı ile yola çıkan ArkiPARC; 10-11 Nisan 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek. Dördüncü kez düzenlenecek etkinlik aynı zamanda bir Gayrimenkul Fuarı olarak 2013'te de sektörün devlerini bir araya getirecek.

Etkinlik kapsamında düzenlenen ArkiPARC Ödülleri ile fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumların onurlandırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda verilen Gayrimenkul Ödülleri'nin yanı sıra iki yeni ödül ArkiPARC Ödülleri kapsamında sahiplerini bulacak.
Bunlardan biri olan Sürdürülebilirlik Ödülü'nün temel amacı; çevre ile ilgili sorumlulukları göz önünde bulunduran, nitelikli kentlerin üretilmesi için kente yapılan yatırım ve hizmetlere sürdürülebilirlik çerçevesinde katkıda bulunan kişilere, kurumlara, projelere ve ürünlere teşvik sağlanması.
Sürdürülebilirlik Ödülü, çevre sorunlarına farkındalık yaratan ya da yenilikçi stratejileri ve çözümleri hayata geçirmek adına sürdürülebilirliğe önemli katkısı olan ve fiziksel çevre ile ilişkisi sağlanmış yatırım, hizmet veya ürünün kendisine ya da bunları hayata geçiren kişi veya kurumlara verilebilecek.

Ödül, "taze fikir" ve "kişi/ürün/hizmet/gayrimenkul/kurum/tamamlanmış proje" olarak iki ana kategoride verilecek.
Ödüle başvuru yapan ya da aday gösterilenlerin sürdürülebilirlik çerçevesinde kente ve kentliye nitelikli katkı sağlamış olması beklenmekte. Ödül jürisi, farklı uzmanlık alanlarında sürdürülebilirlik konusuna katkı sağlayan aşağıdaki isimlerden oluşuyor:
•    Selçuk Avcı, Avcı Mimarlık Yöneticisi
•    Murat Bayram, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Enerji Verimliliği Dairesi Başkan Vekili
•    Duygu Erten, Turkeco Başkan Yardımcısı
•    Tobias Levey, Bio City Development Company İcra Kurulu Başkanı
•    Firuz Soyuer, DTZ Pamir&Soyuer Genel Müdürü
•    Berna Erbilek, Kortek Endüstriyel Ürünler Pazarlama Müdürü
•    Erdinç Varlıbaş, Varyap Yapı Genel Müdürü

Ödüle son başvuru tarihi ise 31 Ocak 2013.
Sürdürülebilirlik Ödülü, 10 - 11 Nisan 2013 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi'nde dördüncü kez düzenlenecek ArkiPARC 2013 Gayrimenkul Fuarı kapsamında düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak.