Arkiteam Mimarlık'a uluslararası ödül

Arkiteam mimarlık, uluslararası alanda 12 binin üzerinde konseptin mücadele ettiği A'Design Award&Competition'da ödül almaya hak kazandı

Arkiteam Mimarlık'a uluslararası ödül

Son dönemde gerçekleştirdiği özgün projelerle dikkat çeken Arkiteam Mimarlık'a İtalya'dan ödülle döndü. Uluslararası platformda 12 binin üzerinde katılımcının ödül için yarıştığı A'Design Award&Competition'a katılan firma, Tema Şehir projesi ile "İç Mekon ve Sergi Tasarımı" kategorisinde ödül kazandı.

Emlak Konut-Torkam projesi: Tema Şehir
Arkiteam Mimarlık, Emlak Konut GYO güvencesi ve Torkam İnşaat imzasıyla hayata geçirilen Tema Şehir projesine ait satış ofisi tasarımı ile müracaat ettiği A'Design Award&Compitition ödüllerinde "İç Mekan ve Sergi Tasarımı" kategorisinde ödül almaya hak kazandı. 

Arkiteam Mimarlık'a uluslararası ödül

Semazenlerden esinlenilen satış ofisi
Ödülle ilgili bir değerlendirme yapan Arkiteam Mimarlık Kurucusu Ortağı Seda Dündar, markalı konut sektöründe çok sayıda başarılı projeye imza attıklarını vurguladı. Dünyanın tasarım alanındaki en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen A'Design Award&Competition'dan Tema Şehir ile ödül ile döndüklerini söyleyen Dündar:

"Konya’da hayata geçirilen Tema Şehir projesinin satış ofisi tasarımıyla bir Anadolu şehrimize böylesine önemli bir ödülü kazandırmaktan da büyük memnuniyet duyuyoruz. Projemizin tasarım aşamasında küresel alanda üne sahip büyük düşünürümüz Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’den etkilendik. Konya şehri ile özdeşleşmiş Mevla’nın insana ve yaşama dair görüşlerinden esinlendik. " dedi. 

Dündar, tüm müşterileri hoşgörü ile kucaklayan bir mekan tasarladıklarını ve semazenlerin beyazlar içindeki dönüşünü simgeleyen hareketi satış bölümlerine taşıdıklarını da belirterek:

"Önümüzdeki dönemde de hayata geçirdiğimiz projelerimizi yine uluslararası arenaya taşımaya devam etmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.