Arkitera Genç Mimar Ödülü PAB Mimari'nin

Arkitera Mimarlık Merkezi'nın 9. kez düzenlediği Genç Mimar Ödülü, bu yıl Pab Mimari Tasarım kurucu ortaklarının oldu.

Arkitera Genç Mimar Ödülü PAB Mimari'nin

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 9. kez düzenlenen Arkitera Genç Mimar Ödülü, Pab Mimari Tasarım kurucu ortakları Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım'ın oldu.

Genç Mimar Ödülü Pab Mimari'nin
Seçici Kurulu'nda Abdurrahman Çekim, Adnan Aksu, Dürrin Süer Kılıç, Gökhan Karakuş ve Şebnem Yanılay Çinici'nin yer aldığı Arkitera Genç Mimar Ödülü'nü kazanan Pab Mimari Tasarım Kurucuları, ödüle, mimarlığın farklı alanlarındaki üretimlerini, yaptıkları araştırmalara ve akademik çalışmalarla desteklemeleri nedeniyle layık görüldü. PAB Mimari'nin ödülü kazanmasındaki bir diğer etken de, özellikle eğitim yapıları ile ilgili üretimleri ile toplumsal katkı sağlamaları oldu.

PAB Mimari Tasarım ödülleri
2007 yılında kurulan ve yapı ölçeğinden kentsel tasarım projelerine dek çok sayıda farklı üretimler gerçekleştiren PAB Mimari Tasarım, 13. Venedik Mimarlik Bienali kapsamında düzenlenen "Dünyanın En Başarılı Genç mimarları Seçkisi"nde de yer alıyor. PAB Mimarlık ayrıca Ayhan Şahenk Tarim Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ve Namık Kemal Üniversitesi Morfoloji Binası ile de 2012 Yılının En Başarılı Emlak Yatırımları Ödülü'nün de sahibi olma niteliği taşıyor. Firma ayrıca, XIV. Ulusal Mimarlık Ödülleri'nde "yapı"dalında finalist olmaya hak kazanmıştı. 

Pab Mimari'nin katkı sunduğu projeler arasında 1. İstanbul Tasarım Bienali ile VÇMD Mutluluk Fabrikaları sergisi de yer alıyor. PAB Üyeleri mesleki çalışmalarına ek olarak çeşitli üniversitelerde de proje ve jüri üyeliklerini yapmayı sürdürüyor.