Arkitera ödülleri sahiplerini buldu

Arkitera Ödülleri, ARKIMEET 2013 kapsamında düzenlenen özel bir törenle sahiplerini buldu

Arkitera ödülleri sahiplerini buldu

11 Ekim 2013 / emlakwebtv
Temel amacı mimar ve işverenin kamusal sorumluluklarını göz önünde bulundurarak, nitelikli mimari uygulamaların ortaya çıkarılmasına destek olan işverenleri onurlandırmak olan Arkitera İşveren Ödülü bu sene 7. kez sahibini buldu.

Fuga drenaj sistemleri ürünü ile RAF Yapı Malzemesi Ödülü'nü ACO aldı. ACO’nun inovatif ürünü, açık alanlarda yağmur suyunun toplanmasına estetik bir çözüm getirirken rahat uygulaması ile de jüriden tam not aldı.

ACO Fuga drenaj sistemleri
ACO Fuga drenaj sistemleri yağmur suyu zemin drenajını sağlamak üzere geliştirilmiş, dışarıdan sadece lineer bir açıklık şeklinde görünen, drenaj kanalı, izolasyon kilitlemek için süzgeç gövdesi, müdahale kapağı, toplama ünitesi ve yaprak tutucusu bulunan, peyzaj çalışmalarında yeni olanaklar sunan bir drenaj sistemidir.
Özellikle meydanlar, yaya alanları ve çevre düzenlemelerinde görsel bütünlüğü bozmadan sağlıklı drenaj yapabilmek için geliştirilmiş Fuga drenaj kanalları, uygulandıkları alanlarda neredeyse fark edilmez derecede ince bir hat vasıtası ile hidrolik kapasiteden ödün vermeden yağmur suyu drenajını sağlar. Ürünün tasarım aşamasında en çok dikkat edilen unsurlardan birisi olan görsel bütünlüğü sağlamak adına küçültülmüş ızgara açıklığı, aynı zamanda ürünün kullanım alanları düşünülerek ayakkabı topuklarının ızgara içine girmeyeceği bir genişliğe sahiptir.

Ayrıca, Fuga açıklığının altında kalan drenaj kanalının farklı zemin yapıları ve montaj yükseklikleri göz önüne alınarak çeşitli boyutlarda üretilmesi sayesinde çok farklı ölçü ve kapasitelerde sistem kurulumu sağlanabilir. Polimer beton drenaj kanalının üzerindeki paslanmaz çelik veya galvaniz ızgara sistemi D400 yük sınıfına haiz olup üzerinden araç geçişlerine de imkan sağlar.

Referanslar:
-Zorlu Center
-Haydar Aliyev Centre
-Next Level Ankara
-Shangri La Hotel
-Akasya Acıbadem
-Selimiye Cami
-Kağıthane Ofispark
-İC Bomonti Eski Eserler