Arman Tasarım Red Dot 2014'te ödül sahibi oldu!

Arman Tasarım, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan Red Dot 2014’te iki ayrı tasarımıyla iki ödül birden alarak önemli bir başarıya imza attı

Arman Tasarım Red Dot 2014'te ödül sahibi oldu!

29 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Arman Tasarım, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan Red Dot 2014’te iki ayrı tasarımıyla iki ödül birden alarak önemli bir başarıya imza attı. Arman Tasarım ürünlerinden Fibermak Lazer Makinesi ve Armas Flare İnce Sinyal, Red Dot 2014’te “Ürün Tasarımı” kategorisinde ödüle layık görüldü. 

Arman Tasarım imzalı Fibermak Lazer Makinesi ve Armas Flare İnce Sinyal ürünleri, tasarım dünyasının en saygın ödüllerinden biri olan Red Dot 2014’te iki ayrı ödüle layık görüldü. Red Dot’ın uluslararası jürisi, Tasarımcı Murat Armağan ve ekibinin geliştirdiği Fibermak Lazer Makinesi ve Armas Flare İnce Sinyal ürünlerini yenilikçilik, tasarım ruhu, işlevsellik, estetik, teknik özellikler ve tüketiciye sağladığı fayda kriterleriyle ödül almaya değer buldu.

Arman Design tarafından Ermeksan için tasarlanan ve iki yıllık yoğun bir çalışmanın ürünü olan Fibermak, lazer kesim teknolojisi ile çalışan bir metal işleme makinesi. Kusursuz kesim kalitesi ve yüksek enerji tasarrufu sağlayan ürünün tasarımında kontrol paneli ve ana güvenlik ışığı ile birleşim köşesi benzersiz formun başlangıç noktası olarak tanımlanıyor. Keskin kenarları ve fonsiyonel yüzeyler arasındaki geçiş özelliği ile Fibermak metal biçimleme endüstrisinin doğasından ilham alıyor.

Tasarım ve mühendislik süreçleri Arman Tasarım tarafından yürütülen Fibermak, Red Dot 2014 ödülünün yanı sıra teknolojik yenilikleri ve üstün tasarım özellikleriyle tasarım dünyasının en prestijli iki ödülünün, 2014 iF Product Design ve 2013 Good Design ödüllerinin de sahibi oldu.

Armas Flare: İnce, Hafif ve Dinamik
Red Dot 2014’te Arman Tasarım’a ikinci ödülünü getiren, Armas Elektronik için tasarlanmış Flare Araç Üstü İnce Sinyal ürünü ise polis, kurtarma ve kamu güvenlik araçlarında kullanılmak üzere üretilmiş, ışıklı ve sesli uyarı sistemine sahip olan bir tavan sinyal cihazı. Farklı ölçü ve fonksiyonlara uyarlanabilmesi için modüler yapıya uygun üretim yöntemleri seçilerek tasarlanan ürünün alüminyum ekstrüzyon metodu ile üretilmiş gövdesi, yan fonksiyon birimlerinin üretim aşamasında kolaylıkla eklemlenebildiği bir taşıyıcı omurgayı oluşturuyor.

Kullanılan led teknolojisi ile siren ve projektör mühendisliği sayesinde ince ve hafif bir görünüme sahip olan ürünün yan siren birimlerinden başlayan dinamik formunun ürün tüm çevresinde sürdürülmüş. Böylelikle fonksiyonel niteliği olan ürün, dengeli bir biçim diline ve tasarım bütünlüğüne sahip olmuş.